WIEDŹMY – KOBIETY Z TAJEMNĄ WIEDZĄ

wiedźmy-czary.jpg
Wiedźma fot.123rf.com

Od setek lat, po tej ziemi chodzą wiedźmy, o jednych słyszeliśmy więcej, o innych nie słyszeliśmy nic. Najbardziej rozpowszechnionym przypadkiem jest to, co działo się kilkaset lat temu w Salem, gdzie małe miasteczko zostało opanowane przez diabła i jego oddane powierniczki. Lata mijały, ludzie się zmieniali, wszystko ulegało przeistoczeniu, podobnie jest w przypadku tych tajemniczych kobiet.

Dlatego dziś w dwudziestym pierwszym wieku możemy wyróżnić dwa rodzaje wiedźm.

Pierwsza grupa to ta, do której będą należeć kobiety specjalizujące się w rozwiązaniach naturalnych, czyli możemy napisać wiedźmy od różnego rodzaju łączenia ziół, naparów czy innych dziwnych obrzędów.

wiedźma-zioła.jpg
fot.123rf.com

Ta grupa jest stosunkowo nie groźna, ponieważ nie sięga po magię.

Druga grupa jest ona znacznie mniej liczebna i można napisać na wyginięciu, a może to tylko złudzenie?

Nie mniej jednak druga grupa to wiedźmy sięgające do korzeni, korzystające z magii, amuletów, różnego rodzaju rytuałów, pomocy istot duchowych czy chociażby prywatnego ducha przewodnika.

wiedźmy-magiczna-mikstura.jpg
Magiczna mikstura

Należy też napisać, że wiedźmy z drugiej grupy często korzystają z pomocy duchów, które przyjmują formę cielesną, najczęściej jest to, postać kruka, ropuchy czy czarnego kota.

wiedźmy-czarny-kruk.jpg
Czarny kruk fot.123rf.com

Nie są to żadne przesądy, to prawda, która została potwierdzona przez liczne doniesienia sprzed lat.

Właśnie na tej drugiej grupie się skoncentrujemy, ponieważ jest ona źródłem esencji pojęcia wiedźmy.

Dawniej wiedźmy żyły w odosobnieniu, samotność była ich towarzyszką.

Mieszkały w drewnianych chatach głęboko w lesie.

Nocami rozpalały ogniska, przy których gromadziły się wspólnie i oddawały cześć demonom, duchom czy innym istotom spoza tego świata, spoza naszej rzeczywistości.

W ten sposób zyskiwały sobie przychylność, a co za tym idzie moc oraz wiedzę tajemną.

Czasem dokonywano rytualnych mordów i składania ofiar z dzieci.

wiedźmy-magiczna-księga.jpg
Magiczna księga 123rf.com

Wiedźmy oddane demonom?

Istnieją różne demony, nie mniej jednak te, które są najbardziej potężne, i te, które mają najwięcej do zaoferowania, oczekują dużych poświęceń, jak chociażby Azzazel czy Alister.

Teraz w pewnym sensie zahaczamy o demonologie, ale takie są fakty, ponieważ każda istota duchowa ma swoje imię, często zwodzi ona człowieka i nie podaje prawdziwego imienia, są jednak momenty, kiedy jest zupełnie odwrotnie.

Dzięki otrzymanej mocy i wiedzy wiedźmy mogą rzucać uroki, klątwy, odprawiać różnego rodzaju czary nad drugim człowiekiem. Oczywiście tutaj należy od razu zauważyć, że nie każdy jest w równym stopniu podatny na owe działanie magii.

wiedźmy-magia.jpg
fot.123rf.com

Są ludzie, których łatwo podać pod jarzmo mrocznego oddziaływania, są jednak i takie, które cechują się wysoką odpornością.

Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest to, że wiedźmy bardzo często używają przedmiotów, które należą do danego człowieka, to znaczy, nad takim przedmiotem zostają odprawione rytuały, następnie ów już zainfekowanych przedmiot trafia z powrotem do właściciela i za jego pośrednictwem wiedźma może szkodzić takiemu człowiekowi.

Często dopiero obecność egzorcysty z prawdziwego zdarzenia może zakończyć cały proceder.

Z działaniem tych mrocznych istot nie ma żartów, ponieważ czasem może nawet dojść do morderstwa za pośrednictwem oddziaływania demonicznego.

wiedźmy-demon.jpg
Demon fot.depositphotos.com

Wystarczy tylko wspomnieć, że na tym świecie istnieją nawiedzone domy, cmentarze, pewne straszne miejsca, nie były one nawiedzone od zawsze, dopiero od pewnego momentu, coś musiało zainicjować owe nawiedzenie.

Czasem jest to właśnie działanie wiedźmy, która rzuca, chociażby klątwę.

Powinniśmy sobie zdać sprawę z tego, że czasem mijając kogoś na ulicy, możemy mijać właśnie wiedźmę.

One nie mają długich nosów, wielkich uszu, czy miotły między nogami.

To dziś normalne kobiety, z pozoru normalne, ponieważ po bliższym poznaniu może się okazać, że są po prostu przerażające.

wiedźma.jpg
Magic Woman fot.depositphotos.com

Jak rozpoznać wiedźmę?

Oczywiście to nie jest kwestia pierwszego wrażenia.

Żeby rozpoznać wiedźmę, w pewnym sensie ona sama musi chcieć dać nam się rozpoznać oraz sami musimy mieć jakąś wiedzę, na której będziemy mogli oprzeć nasze wnioski.

Czyli taka kobieta może dysponować różnego rodzaju wisiorkami, pierścieniami czy po prostu ma dziwny pociąg do różnego rodzaju symboli.

wiedźma-magiczne-symbole.jpg
Magiczne symbole fot.depositphotos.com

Może posiadać jakieś zwierzę, które traktuje wyjątkowo dobrze, jak własne dziecko.

Preferuje czerń, odosobnienie, posiada tajemnicze książki czy chociażby mówi w dziwnym języku, nie na okrągło, ale pewne formułki.

Te oznaki mogą już w bardzo jasny sposób dawać nam znać, że mamy do czynienia z kimś, kto może być wiedźmą, lub po prostu osobą sięgającą po coś nieznanego i bliżej niezrozumiałego, przynajmniej dla nas.

Wiedźmy istnieją i istnieć będą, my tego nie zmienimy.

Możemy tylko mieć świadomość ich istnienia, po to, by móc się bronić i nie paść ofiarą ich działania.

Nigdy nie wiemy gdzie, za kilka lat postawi nas los, i kogo postawi na naszej drodze, to też bądźmy czujni, ponieważ wróg nie śpi.

Czytaj także: PICTARIX – ARABSKI MANUSKRYPT O MAGII, ASTROLOGII I KOSMICZNEJ ENERGII

Książka NAWRÓCENIE WIEDŹMYkliknij

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze