PROJEKT RIESE – OSTATNIA TAJEMNICA HITLERA

projekt-riese.jpg
fot.depositphotos.com


Historia tego projektu sięga już osiemdziesiąt lat wstecz. Projekt Riese to tajny kompleks, podziemne miasto, które miało powstać w Górach Sowich na terenie południowej Polski. Plany były tak duże i rozległe, że szybko zdecydowano się na nazwę Riese, czyli Olbrzym.

Budowa tego kompleksu stanowiła wyzwanie w tamtych latach, to też kilka tysięcy osób straciło życie i zdrowie w czasie prac, mówiono nawet, że warunki były gorsze niż w piekle.

Dziś Riese to po prostu nazwa tajnego projektu III Rzeszy, którego czas realizacji przypadł na okres trwania II wojny światowej.

Robotnicy, złodzieje, czy osoby podlegające jakiejś formie kary, były przewożone na teren Gór Sowich i zmuszane do nadludzkiej pracy.

Wykopano ponad kilkanaście kilometrów tuneli, w tym grot, pieczar i podziemnych komnat.

 

góry-sowie.jpg
Góry Sowie fot.depositphotos.com

 

Teorie, co do celu całego przedsięwzięcia były różne. Jedni twierdzili, że miał być to skarbiec, schron lub miejsce do produkcji tajnej superbroni, która miała zapewnić Hitlerowi zwycięstwo i przejęcie władzy nad Europą.

Niestety do dziś projekt Riese stanowi jedną z największych i najmroczniejszych zagadek II wojny światowej i III Rzeszy.

Projekt Riese i ukrywana technologia

Projekt Riese był na tyle rozbudowany i skomplikowany, że obejmował kilka odrębnych placów budów. Praca nie polegała jedynie na drążeniu otworów w ziemi i skałach, ponadto prace obejmowały także przygotowanie sieci dróg i mostów.

Olbrzym nie miał być zwykłym kompleksem wojskowym, miał być najnowocześniejszą i największą kwaterą dla Hitlera i głównych dowódców III Rzeszy.

Budowa tajnego kompleksu na terenie Polski świadczy o zamiarach Hitlera, który siłą chciał przejąć władzę nad starym kontynentem. Dodatkowo można przypuszczać, że ekspansja III Rzeszy po zwycięstwie mogłaby sięgać dalej i dalej. Dlaczego?

Przeznaczeniem Olbrzyma było zapewnienie odpowiednich warunków dla produkcji Wunderwaffe. Jest tutaj mowa o wszelkich środkach transportu, systemach wystrzeliwania rakiet V2, ośrodku badań atomowych, chemicznych, a także biologicznych.

 

rakieta-v2.jpg
Rakieta V2 fot,depositphotos.com

 

Jednak hipoteza, która budzi największe emocje to ta mówiąca o trwających pracach nad napędem antygrawitacyjnym, czyli nad stworzeniem tak zwanego UFO Hitlera o kryptonimie V7. To właśnie ta technologia miała zapewnić zwycięstwo w II wojnie światowej i każdej następnej.

Plany obejmowały prace na zaawansowanym poziomie, wielu badaczy historii twierdzi, że gdyby II wojna światowa potoczyła się inaczej, to Hitler zdążyłby wyprodukować swoja tajną broń, a wówczas dzisiejszy świat wyglądałby zapewne inaczej.

Bardzo ważną informacją jest ta mówiąca, że kompleks w Górach Swoich po dziś nie został w pełni odkryty.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod ziemią zalegają nadal nieodsłonięte tunele, pomieszczenia i kwatery a co za tym idzie, plany i tajne dokumenty, które w przyszłości mogą rzucić więcej światła na tajemnicę Riese.

 

projekt-riese-tunele.jpg
Tunele w górach. Tajny projekt Riese fot.depositphotos.com

 

Tę hipotezę potwierdza pismo Alberta Speera jednego z przywódców III Rzeszy, który w liście do Hitlera z września 1944 roku pisze o postępach prac na terenie tajnego kompleksu, z owych notatek można wyciągnąć wniosek, że prace były bardziej zaawansowane, niż dziś się sądzi, oraz obejmowały znacznie większy obszar. Czy więc po dziś dzień leżą gdzieś plany tajnej superbroni Wunderwaffe? Jest to możliwe.

W ostatnim czasie dużo mówi się o pociągu ze złotem, po który dosłownie sięgają wszyscy, począwszy od Niemiec, poprzez Rosjan a skończywszy na Izraelu, mimo że ów pociąg nie został nawet odnaleziony.

Przy tej okazji należy zauważyć, że Riese było także przeznaczone do składowania różnego rodzaju skarbów zdobytych w czasie wojny. W wielu dokumentach istnieje wzmianka o pociągu pełnym złota, który miał zaginąć w niewyjaśnionych okolicznościach na trasie między Świebodzicami a Wałbrzychem.

Zresztą po dzień dzisiejszych tamte tereny są miejscem działania wielu poszukiwaczy skarbów. Po zakończeniu II wojny światowej, osoby posiadające informacje o Riese często umierały w niewyjaśnionych okolicznościach, zwłaszcza te, które miały zamiar podzielić się swoją wiedzą ze światem.

To też można z dużą pewnością stwierdzić, że wiele ciekawych a czasem zapewne sensacyjnych informacji nadal czeka na ujawnienie.

Kompleks Riese to projekt, który osobiście nadzorował Hitler, a to mówi wiele. Tajny kompleks wojskowy III Rzeszy miał być miejscem tajnych badań nad super technologią i człowiekiem, ponieważ wielu Hitlerowskich naukowców prowadziło badania nad wytrzymałością człowieka.

Owe badania często przypominały tortury przy użyciu wymyślnych narzędzi. Adolf Hitler był człowiekiem łączącym w sobie charyzmę, inteligencję i szaleństwo, a to mieszanka bardzo niebezpieczna.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze