DEMONY cz.3 DEMONY CHRZEŚCIJAŃSKIE

demony.jpg
Demon fot.123rf.com

‘‘Nie toczymy, bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.’’

List do Efezjan 6,12

Demony to istoty duchowe, które w razie potrzeby mogą przybrać formę materialną. Ich głównym celem jest szkodzenie człowiekowi. Ich natura jest przesiąknięta złem i nienawiścią, mimo to są wybitnie inteligentne i przebiegłe, o wiele bardziej mądre od człowieka, przynajmniej od większości ludzi. To wszystko sprawia, że są bytami niezwykle groźnymi, bytami prowadzącymi ludzi do szaleństwa, samobójstwa czy rozpaczy.

Zacznijmy od samego początku, czyli jak powstały Demony Chrześcijańskie?

Przed stworzeniem człowieka, Bóg stworzył Anioły, czyli dobre istoty duchowe, które służyły Bogu a z czasem miały także nieść pomoc człowiekowi.

Niestety, część Aniołów zbuntowała się przeciw stworzeniu człowieka, na czele buntu stanął Lucyfer, wówczas najdoskonalsze stworzenie, syn jutrzenki, powiernik światła.

 

demony.jpg
Demon fot.shutterstock.com

 

Wojna w niebie, bo tak nazwana jest ta bitwa w Biblii, zakończyła się klęską Lucyfera i jego współbuntowników, wszyscy zostali strąceni na ziemię i dziś ich polem działania jest nasza planeta, a konkretnie człowiek. Anioły, które się zbuntowały to upadłe anioły, diabły lub właśnie demony.

Tak w dużym skrócie wygląda geneza Chrześcijańskich demonów.

W jaki sposób demony mogą kontaktować się z człowiekiem, po to, by go zwodzić i przyczynić się do jego upadku?

Sposobów jest wiele, można wysnuć wniosek, że z czasem jest ich coraz więcej.

Na początek dobrze jest wymienić diabelską planszę Ouija, która stanowi pomost pomiędzy światem materialnym a duchowym, w przyszłości poświęcimy osobny artykuł tej planszy.

Demony mogą kontaktować się z człowiekiem także poprzez różne formy magii i okultyzmu, poziom zaawansowania owych relacji jest wprost proporcjonalny do ofiary złożonej przez danego człowieka.

Najwyższą ofiarą jest nie nasze życie ziemskie, ale dusza, która stanowi trzon paktów diabelskich.

 

demony.jpg
Demon fot.shutterstock.com

 

Pakt z diabłem czy demonem jest rzeczą realną i rzeczywistą, wiele znanych osób to potwierdza, chociażby Bob Dylan, który w wywiadzie mówi wprost, że zawarł dawno temu umowę z tym czyś, z panem tego świata i od tego momentu zaczęła się jego kariera.

Oczywiście możemy w to nie wierzyć, jednak takie rzeczy dobrze gdzieś sobie w naszej głowie zakodować, nawet w ramach ciekawostki.

Demony kontaktują się z ludźmi także za pośrednictwem medium, czyli na przykład człowieka, który jest poniekąd kanałem łączącym oba światy.

Można też wymienić biblię szatana, o której jakiś czas temu pisaliśmy, opętanie, klątwy, zaklęcia.

Tutaj ten dział dobrze jest podsumować w sposób jednak optymistyczny

Po pierwsze demony nie mogą nam szkodzić, jeżeli sami pierwsi nie wyciągniemy do nich ręki, oczywiście są wyjątki, ale to już inna kwestia, kolejna sprawa jest taka, że człowiek, który żyje zgodnie z zasadami religijnymi czy możemy napisać moralnymi, jest w mniejszym stopniu narażony na działanie klątwy czy tego typu oddziaływania demonicznego.

To ważne, ponieważ nie trzeba się obawiać demonów, chociaż może to brzmieć naiwnie, nie mniej jednak tutaj wszystko zależy od nas i naszej wolnej woli, jeżeli sami je odrzucimy, wówczas nie będą mogły nic nam zrobić, chyba że ponownie zwrócimy wzrok w ich stronę.

Pisząc o demonach Chrześcijańskich, nie można zapomnieć o opętaniu, które może skończyć się egzorcyzmem.

Opętanie to nie jest wydarzenie, które w większości przypadków następuje z dnia na dzień, czy też z godziny na godzinę.

Można nadmienić, że opętanie natychmiastowe to przypadki stanowiące duży wyjątek, tego typu opętanie może być wynikiem działań satanistycznych lub złożenia ofiary z, chociażby dziecka, które nie jest ochrzczone, dlatego właśnie egzorcyści nalegają, by dzieci chrzcić jak najwcześniej, ponieważ cześć opętań rozpoczyna się już w łonie matki, szokujące nie mniej jednak realne.

Teraz powróćmy do pewnego szablonu opętania przez demona.

 

demony.jpg
Demon fot.shutterstock.com

 

Zazwyczaj zaczyna się ono niewinnie, czyli jakaś forma zabawy lub konkretnych działań z wykorzystaniem, chociażby magii, lub zabawa w wywoływane duchów.

Początkowy etap opętania może trwać od kilku dni do kilku lat, to zależy od tego, jak potężny demon do nas się przyczepił, ponieważ tak można to określić.

Dalej jest już nękanie, które objawia się halucynacjami, zwidami, możemy słyszeć głosy, widzieć twarze i czuć czyjąś obecność. Dodatkowo często popadamy w depresję, odczuwamy niewysłowiony lęk, strach i trwogę.

Ostatni etap to opętanie, które także można podzielić na opętanie początkowe oraz końcowe, czyli całkowite opętanie.

Na koniec można napisać, że demony Chrześcijańskie to byty niezwykle groźne, lepiej nie mieć z nimi kontaktu, ponieważ raz nawiązany jest niezwykle mocny, ciężko ów kontakt przerwać.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

 

AUDIOBOOK ANIOŁY I DEMONY kupisz tutaj kliknij

Książkę WIELKA KSIĘGA DEMONÓW POLSKICH. LEKSYKON I ANTOLOGIA DEMONOLOGII LUDOWEJ kupisz tutaj kliknij

Komentarze