PALEOKONTAKTY

artefakty-prekolumbijskie.jpg
Pre Columbian Warriors fot.123rf.com

Od wielu lat naukowcy z całego świata starają się rozwikłać zagadki starożytności, wielka piramida w Gizie, słynny kompleks świątyń w Baalbek, zadziwiające osiągnięcia technologiczne Sumerów itd. Mimo iż nasza obecna wiedza oraz technologia jest bardzo zaawansowana wiele rzeczy dalej stoi pod znakiem zapytania.

Piramidy

Cofnijmy się kilka tysięcy lat wstecz, zamierzchły Egipt rok 2560 p.n.e., ludzie nie znali koła a po Ziemi chodziły mamuty.

Wtedy właśnie prymitywni ludzie wznieśli największą a  zarazem najbardziej zaawansowaną budowlę na świecie – wielką piramidę Cheopsa.

Piramida-Cheopsa.jpg
Piramida Cheopsa fot.123rf.com

Imponujący jest fakt, że została ona zbudowana z precyzją co do milimetra a składa się z 2,3 miliona kamiennych bloków z czego każdy waży około 6 ton (niektóre 15 t).

Jak ludzie żyjący w tamtych czasach przy pomocy prymitywnych narzędzi mogli wybudować coś tak monumentalnego?

Skąd pradawni budowniczowie czerpali wiedzę na temat astronomii i architektury?

Jak udało im się osiągnąć przy tym wszystkie poziomy, piony oraz kąty bez użycia laserów i niwelatorów?

I ostatecznie czy to możliwe, że wiedza którą dysponowali została im przekazana przez zaawansowaną technologicznie obcą cywilizację?

Nauczyciele z gwiazd?

Wielu znanych badaczy i archeologów min. Zecharia Sitchin od wielu lat próbują uświadomić nam, że w przeszłości byliśmy odwiedzani przez gości z kosmosu.

Niestety w dzisiejszych czasach jest wielu ludzi którzy na wieści tego typu wybuchają śmiechem a teorie badaczy zostają zepchnięte na grunt pseudonauki.

Jednak biorąc pod uwagę wiedzę i osiągnięcia prymitywnych ludzi umysł oraz logika podpowiada nam myśleć co innego.

Ciekawym przykładem może być tutaj najstarsza odkryta cywilizacja na świecie, czyli Sumerowie byli oni krótko mówiąc „za bardzo” rozwinięci technologicznie jak na tamte czasy.

Znali pismo, matematykę, astronomie, rolnictwo, oraz sztukę.

Nie wiadomo tak naprawdę skąd się wzięli i kiedy zniknęli wiadomo natomiast, że czcili oni „Bogów z kosmosu” zdumiewające jest np to w jaki sposób obrazowali oni nasz układ słoneczny

Gliniane tablice znalezione na terenie pradawnej Mezopotamii ukazują nam słońce i krążące wokół niego planety.

Co ciekawe są tam wszystkie znane nam planety plus jedna dodatkowa czyli tzw. Nibiru.

Niedawno świat obiegła informacja o nowo znalezionej planecie w układzie słonecznym ów ciało niebieskie  niewiele mniejsze od Neptuna ale dotąd niezauważone okrąża Słońce co 15 tys. lat.

Czy to możliwe, że to właśnie wspomniane Nibiru?

Czy pradawni ludzie wiedzieli o tym kilka tysięcy lat temu?

Przypominam że nie było wtedy żadnych przyrządów służących do obserwacji gwiazd jak np. teleskop, skąd więc wzięła się ich wiedza astronomiczna?

Czytaj także: ZAGADKA PIECZĘCI SUMERYJSKIEJ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze