RAK – MEDYCYNA ALTERNATYWNA NADZIEJĄ DLA CHORYCH

medycyna-naturalna.jpg
fot.depositphotos.com

Rak-jedną z najczęstszych przyczyn zgonów ludzkiej populacji są bez wątpienia nowotwory. Wśród śmiertelnych wypadków komunikacyjnych, zawałów serca, chorób zakaźnych i nowotworów, to właśnie słowo rak budzi największy strach. Rak równa się wyrok. Takie przekonanie tkwi w głowach świeżo zdiagnozowanych chorych. Bezsilność i strach o przyszłość towarzyszą dotkniętym nowotworami pacjentom.

Szacuje się, że w Polsce co roku na raka umiera 30 tysięcy osób. Statystyki są przerażające.

 

rak-statystyki.jpg
RAK STATYSTYKI fot.123.rf.com

 

Bezradność lekarzy, wyczerpane możliwości leczenia w naszym kraju i brak profesjonalnej opieki paliatywnej, zapewniającej godną walkę z bólem nowotworowym sprawiają, że pod względem wyleczalności tej choroby jesteśmy w dalekim tyle na tle krajów europejskich.

Niestety różnorodność terapii onkologicznych jest w Polsce niewielka. Standardowe schematy postępowania wielokrotnie nie wystarczają do zatrzymania procesu nowotworowego.

 

onkologia-śmierć-rak.jpg
<fot.graphicstock.com

 

Alternatywą staje się leczenie poza granicami Polski. Kliniki w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, czy Stanach Zjednoczonych prezentują się bardzo dobrze pod względem wyleczalności nowotworów.

Choć stuprocentowej pewności na wyleczenie nie da choremu żaden lekarz. I tutaj właśnie nasuwa się pytanie. Czy lek na raka naprawdę istnieje? Wiele lat badań, doświadczeń, obserwacji, ale wciąż nie mamy odpowiedzi na to pytanie.

Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w promowaniu coraz to nowych specyfików skutecznych w walce z nowotworami, jednak żaden z nich nie jest w stu procentach skuteczny, a co za tym idzie, uzyskując dostęp do takiego leku, nie mamy tak naprawdę żadnej gwarancji, że akurat na nasz organizm on zadziała.

Taka postać rzeczy sprawia, że ludzie dotknięci chorobą, a także ich bliscy zaczynają tracić zaufanie do koncernów farmaceutycznych, którym wytyka się pazerność i to, że nie mają na względzie poprawy ochrony zdrowia, tylko patrzą na jak największe zyski.

 

krwawe-pieniądze-koncernów.jpg
fot.123rf.com

 

Opinia społeczna jest podzielona, choć ludzie czują się w pewien sposób oszukiwani, a ich zdrowie zostaje wystawione na działanie leków i suplementów, które być może nie do końca mają właściwy wpływ na ich organizm.

Coraz więcej leków dawniej dostępnych tylko na receptę i wypisywanych tylko po uprzedniej konsultacji lekarskiej staje się dziś produktem, który bez żadnego problemu można zakupić w aptece.

Natomiast sztuczna suplementacja jest dziś tak nachalnie promowana w reklamach, co skutkuje tym, że przemysł farmaceutyczny jest wielką machiną przynoszącą ogromne zyski.

Gdzie w tym wszystkim dobro pacjenta? Pacjent onkologiczny jest nastawiony na wykorzystanie każdej okazji, która da mu możliwość powrotu do zdrowia. Jeśli formy leczenia konwencjonalnego zostaną wyczerpane, zacznie szukać pomocy w medycynie alternatywnej.

Rak i marihuana

Bardzo kontrowersyjnym tematem, który w ostatnim czasie był poruszany w mediach, jest wykorzystywanie marihuany w celach leczniczych.

Słyszy się o ciężkich przypadkach chorobowych, u których dzięki wdrożeniu leczenia marihuaną zaobserwowano znaczącą poprawę.

Jej działanie wykazuje skuteczność w leczeniu:

 • nowotworów
 • padaczki
 • stwardnienia rozsianego
 • cukrzycy
 • miażdżycy
 • chorób skórnych
 • AIDS
 • chorób autoimmunologicznych
 • marihuna-lecznicza.jpg
  fot.123rf.com

 

Należy więc upatrywać szans, że lecznicza marihuana stanie się niebawem powszechnie dostępnym lekiem, skutecznym właśnie do walki z rakiem.

Starzy ludzie natomiast mawiali, że lekarstwo na raka rośnie pod każdym płotem. Może więc faktycznie powinniśmy zaufać naturze i medycynie niekonwencjonalnej?

Jest to bardzo indywidualna decyzja. Pacjent onkologiczny ma prawo zdecydować, po otrzymaniu diagnozy ma wybór, albo poddaje się leczeniu konwencjonalnemu, albo szuka rozwiązań w terapiach niekonwencjonalnych.

 

Książkę RAK NIE JEST CHOROBĄ  tutaj

Książkę POKONAJ NOWOTWÓR NIEKONWENCJONALNIE  kliknij

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze