PROROCTWO MALACHIASZA 112 PAPIEŻY I KONIEC ŚWIATA

przepowiednia-malachiasz.jpg
fot.shutterstock.jpg

Święty Malachiasz był biskupem irlandzkim, cechowała go głęboka gorliwość o sprawy związane z wiarą i Kościołem. Ponadto posiadał dar prorokowania i to dzięki jednej ze swoich przepowiedni mocno zapisał się na kartach historii, to dzięki przepowiedni, w której ujawnia, że do końca świata będzie jeszcze 112 Papieży, licząc od roku 1143.

Tutaj szybko możemy przypomnieć sobie słowa zapisane w Biblii, słowa informujące nas, że nikt nie będzie znał dnia ani godziny i słusznie, ale przy interpretowaniu tego przekazu bardzo często popełnia się błąd, ponieważ to, że nie znamy dnia czy też godziny, automatycznie nie oznacza, że nie będziemy mogli poznać, chociażby pokolenia ludzkości, które będzie świadkiem wydarzeń ostatecznych.

Sam Jezus mówi, że po znakach rozpoznamy, iż czas jest bliski.

Temat związany z tym zagadnieniem szerzej poruszyliśmy w serii artykułów ‘‘Czas jest bliski’’.

Papież, czy antypapież?

Jeżeli odwiedzimy Bazylikę świętego Pawła za murami w Rzymie, bardzo szybko zauważymy, że wzdłuż naw biegnie ciągły fryz, gdzie widnieją wymalowane owale dla wszystkich Papieży, według wyżej wspomnianego proroctwa Malachiasza.

 

malachiasz.jpg
Wiedeń fresk świety Malachiasz fot.123rf

 

W obrębie tych owali są z czasem malowane kolejne portrety Papieży, którzy już odeszli i wypełnili swoją misję, czy to lepiej, czy też gorzej.

Wolnych owali zostało już w pewnym momencie bardzo mało, to też pielgrzymi odwiedzający to miejsce, zaczęli coraz częściej pytać o możliwy koniec świata.

Dlatego dziś wielu ekspertów zajmujących się sprawami Watykanu zastanawia się, czy aby obecny Papież nie jest w gruncie rzeczy antypapieżem.

Kuriozalna sytuacja

Za naszych czasów zaistniała bardzo dziwna sytuacja, nigdy jeszcze nie było podobnej.

Wmawia się nam, że wcześniej Papieże rezygnowali już z godności biskupa Rzymu, nie mniej jednak nie wspomina się, że jeżeli faktycznie rezygnowali z przewodzenia Kościołowi, to wówczas rezygnowali także z tytułu Papieża, byli ponownie Kardynałami, a nie emerytowanymi Papieżami, z resztą stwierdzenie emerytowany Papież brzmi dość kuriozalnie.

Benedykt XVI nigdy nie powrócił do godności biskupiej, mimo że wielu hierarchów Kościoła naciskało, aby tak właśnie zrobił, nie oddał również swojego Papieskiego sygnetu, który zgodnie z prawem Watykanu należy zniszczyć po śmierci Papieża, czy po jego rezygnacji z piastowanego stanowiska.

 

BenedyktXVI.jpg
Benedykt XVI fot.123rf.com

 

Zatem kto dziś jest Papieżem, Benedykt XVI czy może uzurpator Franciszek I?

Na pewno jest to temat na doskonałą teorię spiskową, która bądź co bądź mogłaby zostać podparta wieloma faktami i dowodami.

Proroctwo świętego Malachiasza

Powróćmy jednak do proroctwa świętego Malachiasza, ponieważ może to właśnie nasze pokolenie będzie tym, które doczeka jego całkowitego wypełnienia się.

Co Watykan postanowił zrobić, aby uniknąć pytań o nadchodzący koniec świata?

Domalowano wiele nowych owali.

Tak by niepotrzebnie nie wzbudzać społecznych niepokoi.

Cóż za rozsądek.

Zamiast zmierzyć się z proroctwem, które przez setki lat istniało w Kościele, z którym liczyli się najwyżsi hierarchowie Rzymu, po prostu bez żadnych podstaw domalowano nowe owale i po sprawie.

 

proroctwo-malachiasza.jpg
fot.shutterstock.com

 

Co za naiwność, przecież to nie zmienia w żaden sposób ewentualnego przesłania proroctwa, ponieważ czy oni tam wymalują pięć, dziesięć czy sto nowych owali, to przepowiednia nadal pozostanie taka sama.

Ponadto pamiętajmy o tym, że proroctwa czy też przepowiednie są po ty, by nam pomagać, są często przestrogą, no, ale cóż w Rzymie tego nie wiedzą, mimo że oni powinni wiedzieć to najlepiej.

Ostatni papież?

Na koniec przyjrzyjmy się dokładniej Papieżom ostatnich dziesięcioleci i kolokwialnie pisząc, sprawdźmy, jakimi są numerami w odliczaniu do wieczności.

105 Pius XI
106 Pius XII
107 Jan XXIII
108 Paweł VI
109 Jan Paweł I ( Opis z przepowiedni tyczący się tego Papieża to: od pół do pół księżyca.)
110 Jan Paweł II ( od cierpienia słońca. Papież końca czasów, który przeżyje ogromny kryzys wiary wśród duchownych.)
111 Benedykt XVI (Papież ostatniego namaszczenia.)
112 Franciszek I?

Nie bez powodu przy Franciszku postawiłem znak zapytania.

Zrobiłem tak, gdyż nie jest on Papieżem wybranym zgodnie z zasadami ustalonymi przez Jana Pawła II, a owe zasady mówią jasno.

Papież wybrany niezgodnie z nimi nie jest Papieżem.

Przy tej okazji odsyłam każdego zainteresowanego do zapoznania się z książką ‘‘Czy To naprawdę Franciszek?’’ Autorstwa Antonio Socciego.

Zatem to nie Franciszek I jest ostatnim Papieżem, nie jest numerem 112, to jego następna będzie ostatnim Papieżem, według proroctwa Malachiasza.

E-BOOK OSTATNI PAPIEŻ. TAJEMNICA PRZEPOWIEDNI MALACHIASZA kupisz tutaj kliknij

Książkę OSTATNI PAPIEŻ. TAJEMNICA PRZEPOWIEDNI MALACHIASZA kupisz tutaj kliknij

 

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze