Muszla z Red Crag jest przykładem takiej zakazanej archeologii. Dlaczego ta Muszla jest taka ważna i należy do zakazanej archeologii? Są liczne dowody na to, które wskazują, że ludzkość istnieje na świecie znacznie dłużej, niż jest to oficjalnie głoszone przez naukę. Poza tym te dowody pokazują, że nasi przodkowie nie byli tak bardzo zacofani, jak się teraz sądzi. Świadczą o tym dowody, które zaliczane są do pewnego działu archeologii, który zazwyczaj określa się, jako zakazany. Dlaczego? O tym można przeczytać dalej.
Zakazana archeologia
Do zakazanej archeologii należą odkrycia w ogóle niepasujące do czasów, na które zostały wydatowane, ale też takie, które mają niejasne pochodzenie albo zaprzeczają wiedzy współczesnego człowieka o danym terenie lub kulturze, a także ich obecność nie daje się wytłumaczyć w logiczny sposób.
Bardzo często jest to związane z tym, że badania zostały źle przeprowadzone, ale też często jest tak, że nie udało się znaleźć dowodów, które zaprzeczyłyby wiarygodności danego obiektu.
Muszla z Red Crag
To właśnie Muszla z Red Crag jest przykładem takiej zakazanej archeologii.
Dlaczego ta Muszla jest taka ważna i należy do zakazanej archeologii?
Okazuje się, że jest ona datowana na wczesną fazę plejstocenu, a została ozdobiona wizerunkiem ludzkiej twarzy.
Naukowcy uważają, że w tym czasie istniał człowiek pierwotny, który bardziej był zwierzęciem niż człowiekiem w dzisiejszym znaczeniu tego słowa.
Wtedy nie używał on narzędzi, co oznacza, że nie wykonywał również żadnych zdobień.
Gatunek Homo, który uznawany jest za człowieka, pojawił się dopiero w Europie około 40 000 lat temu.
Jeśli chodzi o teorię ewolucji, to jest ona przeważnie akceptowana, ale nie ma też żadnych dowodów na to, aby uznać ją, jako niepodważalną prawdę.
Zostało dokonanych wiele odkryć, ale też przeprowadzono wiele badań i w związku z tym to, na czym się bazuje, mówiąc o ewolucji, to w większości są przypuszczenia, które powstają z bardzo dokładnych analiz dostępnych materiałów.
Prawda jest jednak taka, że zawsze może pojawić się coś nowego, co sprawi, że wieloletnie badania można będzie wyrzucić do kosza, ale pod warunkiem, że to coś nowego nie zostanie uznane za mistyfikację.
Takim właśnie przykładem jest Muszla z Red Crag z wizerunkiem ludzkiej twarzy.
Obecnie naukowcy są zdania lub trzymają się wersji, że Muszla ta została przerobiona w późniejszych czasach i nie jest dobrym materiałem badawczym.
Naukowcy, którzy nie uznają Muszli, jako artefaktu z najdawniejszych czasów, bardzo często widzą w niej podobieństwo do wyrobów ze średniowiecza i w związku z tym miała zostać przerobiona skamieniała już Muszla.
Jednak do tej pory nigdzie nie spotkano wzorów, które byłyby podobne do tego na muszli, a zabytki, które pochodzą z czasów średniowiecza, ale też tych starszych są analizowanie przeważnie na podstawie różnych wzorów zdobień oraz form.
Natomiast za tym, że muszla jest autentyczna, przemawia jej czerwone zabarwienie, które jest widoczne na powierzchni oraz w wykonanych zagłębieniach.
Ten czerwony kolor w skałach powstaje w wyniku udziału związków żelaza, a zjawisko takiego barwienia da się zaobserwować, np. w Red Crag, ale potrzeba dużo czasu, aby barwnik wgryzł się w powierzchnię skały.
W celach badawczych na muszli wykonano zadrapania, które pokazały wyraźną białą barwę, a to oznacza, że jeżeli byłyby to młode zdobienia, to zawierałyby widoczną domieszkę bieli.
Poza tym jest to zabytek zabarwiony regularnie, a w związku ze swoim wiekiem, jest bardzo delikatny, przez co średniowieczne techniki zdobienia zakończyłyby się pewnie przełamaniem go na pół.
Nie wiadomo, jakim narzędziem została ozdobiona muszla.
Oczy i nos na muszli mają nieregularny kształt, co oznacza, że zostały wyryte w precyzyjny sposób, ponieważ ich granice są bardzo wyraźne.
Natomiast usta stanowi prawie idealna prosta linia, która przypomina wcięcie wykonane nożem.
Z kolei na górze znajduje się mały otwór, przez który prawdopodobnie można było przeciągnąć rzemyk i wieszać, jak amulet.
Dawniej ludzie wykonywali zdobienia, które przypominały twarze, aby w ten sposób zapewnić sobie przychylność bóstw albo po prostu dla ozdoby, gdyż wierzenia w bogów pojawiły się raczej późno.
W czasach wcześniejszych mówi się raczej o magii albo jakichś prostych obrzędach.
Chociaż z religiami zazwyczaj wiążą się figurki, które głównie były podobiznami bogów.
Natomiast ozdoby magiczne wykonywano głównie z kości, gdyż wtedy liczył się bardziej materiał, a nie sam kształt.
Pierwszym badaczem Muszli z Red Crag był Henry Stopes, który dostał ją od przyjaciela w 1880 roku, a tamten posiada ją już od kilku lat.
Archeologowie wciąż nie uznają Muszli, jako dowodu, który może obalić teorię ewolucji człowieka.
W związku z tym jest możliwość, że ludzie pojawili się na Ziemi znacznie wcześniej, niż się uważa, a dowodem tego może by odcisk „buta” z Antelope Springs w stanie Utah, a także metalowa waza z Dorchester w stanie Massachusetts z okresu prekambryjskiego, a to oznacza, że sprzed 505 milionów lat.
Do tego dochodzą, pochodzące z RPA, idealnie okrągłe metalowe kule, a niektóre z nich mają po trzy wyżłobienia, które biegną wzdłuż obwodu. Ich wiek szacowany jest na 2,8 miliarda lat.
Jak się okazuje, jest to niewiele obiektów, które nie pasują do przyjętych już teorii, a są to teorie, na których opiera się światowa archeologia. Ta niewielka liczba obiektów nie może obalić tego, na czym bazuje się od lat.
Jeśli natomiast pojawi się ich o wiele więcej, to może trzeba będzie zacząć wszystkie badania od nowa.
⇒ Czytaj także: IDOL SZYGIRSKI – NAJSTARSZA DREWNIANA RZEŹBA NA ŚWIECIE