GÓRA SIEDMIU KOLORÓW W PERU

góra-siedmiu-kolorów-Vinicunca.jpg
Vinicunca fot.depositphotos.com

Góra siedmiu kolorów w Peru, inaczej Tęczowa Góra czy Vinicunca to miejsce, które zachwyca. W chwili, gdy po raz pierwszy zobaczymy je na zdjęciach, możemy odnieść wrażenie, że zostały one zmanipulowane graficznie i nic takiego z pewnością nie istnieje. Jest jednak zupełnie inaczej. Z pewnością jest to wyjątkowa lokalizacja, którą warto zobaczyć. Wiele osób zachwyca się już naszymi, pięknymi polskimi górami, jednak tu mamy do czynienia z czymś zupełnie odmiennym, barwnym i wręcz hipnotyzującym.

Tęczowa Góra stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych na terytorium Peru. Góry o podobnym kolorycie znajdziemy również w Chinach oraz innych krajach Ameryki Południowej.

W rejonie Cusco to jeden z najchętniej wybieranych przez turystów kierunków trekkingowych.

Z pewnością dlatego, że wędrówka nie należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających, a każdy postawiony krok jest po stokroć rekompensowany przez cuda, jakie mamy możliwość podziwiać.

Rainbow Mountain, bo tak również się o niej mówi, zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród osób decydujących się na odbycie wyprawy do Peru.

Wycieczka, w celu podziwiania tej niesamowitej palety barw może zostać zorganizowana już w ciągu 1- 2 dni.

 

góra-siedmiu-kolorów-Vinicunca.jpg
Vinicunca foto.depositphotos.com

 

Wszystko uzależnione jest od organizacji i logistyki.

Osoby, które choć raz miały okazję podziwiać tę nietuzinkową paletę barw, po powrocie są zachwycone i rekomendują to miejsce innym.

Tak z roku na rok rośnie zainteresowanie wyprawami trekkingowymi do tego wyjątkowego miejsca w peruwiańskich Andach.

Wyprawa w góry zawsze wiąże się z zagrożeniami!

Bez problemu znajdziemy szereg informacji, iż dotarcie pieszo do Góry Siedmiu Kolorów, nie stanowi wielkiego i bardzo uciążliwego zadania.

Jednak z pewnością nie oznacza to, że każdy zdoła wejść. Tak jak w każdych górach, tak i tutaj musimy liczyć się z pewnymi niebezpieczeństwami.

Jednym z największych jest wysokość nad poziomem morza, która sięga niemal 5000 metrów. Z pewnością osoby, które na co dzień nie stykają się, z takimi pułapami mogą mieć znaczące problemy w czasie wędrówki i będzie to dla nich duży wyczyn.

 

góra-siedmiu-kolorów-Vinicunca.jpg
Vinicunca fot.depositphotos.com

 

Konieczna jest więc przynajmniej kilkudniowa aklimatyzacja przed wyruszeniem w drogę.

Pamiętajmy jednak, że w górach ważny jest odpowiedni ekwipunek i przygotowanie do wędrówki. Nie powinniśmy również samodzielnie wychodzić na szlaki, a już tym bardziej nie pozostawiając nikomu informacji, gdzie się wybieramy i kiedy zamierzamy wrócić.

Czy warto przebrnąć przez aklimatyzację i pokonać chorobę wysokościową? Z pewnością tak, widok Tęczowej Góry i niesamowity krajobraz okolicy, jaki ukaże nam się po wejściu na szczyt, zapiera dech. Jest to wyjątkowe miejsce w peruwiańskich Andach i jedno z nielicznych takich na świecie.

Ile czasu należy zarezerwować na wędrówkę po Tęczowej Górze?

Istnieje kilka opcji. Jeśli zależy nam na czasie, będziemy musieli wstać z łóżka już o 3 nad ranem i rozpocząć marsz.

Po około 6-7 godzinach dojdziemy na szczyt, z którego będziemy podziwiać zachwycające widoki i rozpoczniemy wędrówkę powrotną, kończąc naszą wyprawę około 9-10 wieczorem w Cusco.

Należy jednak pamiętać, że taka wyprawa będzie niezwykle wyczerpująca, gdyż wybierzemy się na nią po nieprzespanej nocy.

Zdecydowanie się na taką opcję do łatwych nie należy, ale jest to wykonalne. Widoki będziemy podziwiać przez całą długą drogę, a trekking zapamiętamy na długo.

 

góra-siedmiu-kolorów-Vinicunca.jpg
Vinicunca fot.depositphotos.com

 

Można również zdecydować się na wycieczkę 3-4-dniową. Wówczas nie wracamy tą samą drogą, zataczamy zdecydowanie większe koło, poznając piękno i wyjątkowość samych Andów i ich klimatu w bardzo szerokim rozumieniu.

Siedem kolorów

Kolorystyka góry jest wręcz zdumiewająca, widoki zapierają dech, całość wydaje się jakby właśnie, została wyjęta spod pędzla znakomitego malarza.

Jednak jest to naturalne dzieło matki natury. Takie nietypowe „umaszczenie” stanowi wynik warstwowego układania się minerałów na zupełnie płaskim terenie przez miliony lat.

Gdy znacznie później doszło do ruchów tektonicznych, cała góra jakby się zwinęła, tworząc niezwykłe widowisko dla oka. Z uwagi na dużą wysokość nad poziomem morza nie ma tu roślinności i erozja odkrytych warstw spowodowała odsłonięcie tego wspaniałego widoku.

Wycieczka do Peru

Z pewnością odwiedzenie tego państwa znajduje się w kanonie marzeń wielu osób. Gdy już doczekamy się i zorganizujemy sobie jego spełnienie, warto nie zapomnieć o Górze Siedmiu Kolorów.

To niezwykłe miejsce zachwyca. Na szlaku trudno byłoby zabłądzić, gdyż powszechnie przemierza go wielu turystów i łatwo kogoś spotkać, szczególnie jeśli wybieramy się na jednodniowy trekking.

Po przyjeździe do Cusco możemy od razu zarezerwować sobie wycieczkę. Jednak przed wyruszeniem warto poświęcić w miejscowości kilka dni na aklimatyzację, czyli oswojenie się i przyzwyczajenie organizmu do wysokości, na jakiej się znajdujemy.

Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie nam przemierzyć szlak.

 

góra-siedmiu-kolorów-Vinicunca.jpg
Vinicunca fot.depositphotos.com

 

Sama droga nie należy do najtrudniejszych. Idziemy niejako spacerkiem, delektując się okolicą i otaczającym nas pięknem przyrody. Na trasie spotkamy również całe mnóstwo Alpaków.

Te zwierzęta są tu niemal wszędzie. Tak więc główną niedogodnością jest wysokość, jednak i z tym można sobie poradzić i dotrzeć do punktu widokowego, z którego będziemy mogli podziwiać piękno Tęczowej Góry.

Jednodniowa wycieczka, mimo iż dość czasochłonna sprawdza się w przypadku większości turystów. Kilkudniowe eskapady przeznaczone są raczej dla bardziej wytrawnych podróżników, przygotowanych na różne warunki noclegowe i chodzenie przez kilka dni.

Klasyczny turysta zadowoli się wyjściem na cały, długi dzień. Zmęczenie zostanie zrekompensowane niezapomnianymi przeżyciami, widokami i zdjęciami.

Po wszystkim będzie mógł spokojnie odpocząć w hotelu w Cusco, choć po takich emocjach może być ciężko usnąć.

A po powrocie do domu, pokaże zdjęcia co najmniej kilku kolejnym osobom i Góra Siedmiu Kolorów zyska kolejnych ludzi zainteresowanych jej obejrzeniem na żywo.

W ten sposób miejsce to stało się jedną z największych atrakcji turystycznych w kraju i wręcz niepowtarzalną na świecie.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze