ZJEŻDŻALNIA ŚWIĄTYNI MAJÓW

Zjeżdżalnia-Świątyni-Majów.jpg
Zjeżdżalnia Świątyni Majów

Zjeżdżalnia Świątyni Majów to niecodzienne i wyjątkowe miejsce, choć pomimo nazwy bardzo współczesne. W pierwszym odruchu można nawet pomyśleć, że sprawa dotyczy dawnej cywilizacji i stworzonej przez nią budowli, którą z pewnością musieli w jakiś ciekawy sposób wykorzystywać. Jednak chodzi o coś zupełnie innego, bo zjeżdżalnia, którą chcemy zaprezentować, zlokalizowana jest na Bahamach.

Jedziemy na Bahamy!

Archipelag Bahamów jest niezwykle malowniczym miejscem na naszym globie. Znajduje się na Oceanie Atlantyckim, pomiędzy Florydą i Kubą.

Zbudowany jest z tysięcy raf koralowych, jak również kilkuset wysepek i wysp pochodzenia koralowego.

Maja one typowo równinny teren, a oko cieszy w tych okolicach nadzwyczaj bujna roślinność tropikalna.

Turyści z całego świata niezwykle chętnie decydują się na Bahamy, jako przeznaczenie swoich wakacyjnych wojaży, głównie z uwagi na niebiańsko białe plaże, które otaczają wspaniałe palmy.

Ludzie zamieszkują tylko trzydzieści z kilkuset wysp Bahama.

Głównymi ośrodkami życia ludności są: Wielkie Abaco, Andros, Wielka Bahama, Cat Island, Eleuthera i New Providence.

Na tej ostatniej znajduje się stolica państwa – port Nassau.

 

Zjeżdżalnia-Świątyni-Majów.jpg
Zjeżdżalnia Świątyni Majów fot.123rf.com

 

W tej lokalizacji mieszka przeszło połowa ludności całego Archipelagu Wysp Bahama.

Podstawowym źródłem utrzymania większości mieszkańców tego regionu jest turystyka, która jest tutaj jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki.

Wyspy Bahama były dawniej jednym z ulubionych miejsc piratów, co wcale nie dziwi, na turystów czekają tu więc liczne legendy o korsarzach, które dodają klimatu wakacjom.

Niezapomniane pozostają również przepiękne plaże, wręcz wymarzone warunki do nurkowania i cudowne, barwne rafy koralowe.

Wizyta na wyspach kojarzyć się będzie z pewnością z poszukiwaniem zaginionego skarbu i wielką przygodą.

New Providence oferuje turystom również możliwość podziwiania niezwyklej fauny i flory, która oczekuje na nas nie tylko na lądzie.

Amatorzy nurkowania mają tutaj możliwość poznania wyjątkowego podwodnego świata – rafy mają wręcz bajkowy charakter, mamy możliwość podziwiania tysięcy kolorowych ryb i co stanowi również nie lada gratkę, u wybrzeży wyspy można podziwiać wspaniałe żółwie morskie.

I gdzie ta zjeżdżalnia?

Osoby, które zdecydują się na pobyt w Atlantis Resort na Bahamach, mają do swojej dyspozycji ogromny, bo aż 141-akrowy park wodny.

W całym kompleksie znajduje się przeszło 75 milionów litrów wody.

To właśnie w jego granicach znajduje się niesamowita zjeżdżalnia przeznaczona dla miłośników mocnych wrażeń.

Określana mianem „Leap of Faith”, czyli „akt wiary”.

Patrząc na zdjęcia i nagrania z tego niezwykłego miejsca, można dojść do wniosku, że wiara ma dotyczyć w tym wypadku tego, że po zakończeniu zjazdu nadal będziemy żyć i poruszać się o własnych siłach.

Konstrukcja zjeżdżalni została zainspirowana świątynią Majów – stworzono jej replikę.

Po jednej ze ścian biegnie stromy zjazd, z którego następnie wjeżdżamy do przeźroczystej rury, która przechodzi przez wielki basen pełen prawdziwych, dużych rekinów.

Replika piramidy Majów ma 60 stóp wysokości, co daje około 18,288 metra.

 

Zjeżdżalnia-Świątyni-Majów.jpg
Zjeżdżalnia Świątyni Majów fot.123rf.com

 

Może się wydawać z pozoru niewysoko, jednak jest to poziom mniej więcej 7-go piętra standardowego budynku mieszkalnego.

Stojąc na górze, można odnieść wrażenie, że kąt nachylenia zjeżdżalni jest tak duży, że będziemy po prostu spadać w dół i rozbijemy się twarzą o wodę w basenie z rekinami.

Mimo przerażającego wyglądu to tylko nasze odczucie, gdyż tego rodzaju obiekty tworzone są przez wysokiej klasy specjalistów, inżynierów i fizyków – to właśnie jej prawa znajdują tu zastosowanie i pozwalają nam na podniesienie poziomu adrenaliny i bezpieczne znalezienie się na dole, po emocjonującym zjeździe.

Przez pierwsze sekundy odnosimy wrażenie, jakbyśmy spadali wprost do zbiornika wodnego wypełnionego wielkimi rekinami.

Następnie wpływamy do przeźroczystej rury, gdzie te drapieżniki są tuż obok nas, jednak nie stanowią zagrożenia.

 

Zjeżdżalnia-Świątyni-Majów.jpg
Zjeżdżalnia Świątyni Majów

 

Prawdopodobnie jest to jedna z nielicznych możliwości tak bliskiego i bezpośredniego obcowania z tymi stworzeniami, które mogą budzić lęk, ale i rodzaj fascynacji.

Czy warto wybrać tę lokalizację na wakacje?

Z całą pewnością, jeśli podejmiemy decyzję o odwiedzeniu Bahamów, a dokładniej wyspy New Providence w czasie urlopu to wrócimy przekonani o słuszności własnego pomysłu.

Najlepiej na miejsce zakwaterowania wybrać Atlantis Resort.

W takim wydaniu czekają na nas przepiękne plaże, z egzotycznym, tropikalnym klimatem, kolorowe drinki z parasolkami, niezapomniane doznania w czasie nurkowania i podziwianie cudownych raf koralowych, ale również co niezwykle ważne silne i zapisujące się w pamięci na całe życie wrażenia, w postaci wysokiej dawki adrenaliny w czasie pokonywania samego siebie i zjeżdżania z „Leap of Faith” na Bahamach.

Bahamy to wyspy, do których chętnie przybijali piraci.

Krąży tu wiele legend dotyczących ich życia i zwyczajów, a nawet panuje niesamowity klimat związany z tą grupą ludzi.

Zjeżdżalnia Świątyni Majów jest jedną z licznych atrakcji w obrębie całego Archipelagu, jednak wydaje się najbardziej spektakularna.

Sam zjazd nie zajmie nam wiele czasu, jednak z pewnością warto się na niego zdecydować, aby później nie żałować, że zabrakło nam odwagi.

To przeżycie, które pozostanie w nas na długie lata, a nawet do końca życia.

A niesamowita sceneria tylko podsyca wspaniały klimat i zainteresowanie, jakie to miejsce rodzi pośród wszystkich odwiedzających.

O tym, jak niezwykła jest ta zjeżdżalnia, może świadczyć fakt, iż znajduje ona swoje miejsce pośród wszystkich rankingów najlepszych zjeżdżalni na świecie.

Tak więc miłośnicy silnych wrażeń i sportów wodnych, a także osoby, które odwiedzają liczne Aquaparki na świecie, nie mogą tego miejsca absolutnie pominąć.

Komentarze