NIEŚMIERTELNOŚĆ – ODWIECZNE MARZENIE CZŁOWIEKA

niesmiertelność
Prawo autorskie: mystel / 123RF Zdjęcie Seryjne

Każdy z nas miewa takie chwile w których, chciałby zatrzymać czas, momenty, które sprawiają, że czujemy się jak w niebie i jesteśmy szczęśliwi w stu procentach. W takich chwilach chciałoby się żyć w nieskończoność. Niestety są także ludzie, dla których liczy się każda sekunda, ludzie chorzy, starzy, oni najbardziej doceniają każdy dzień, gdyż poczuli na własnej skórze ulotność życia. Ludzie od wieków starają się zgłębić tajemnicę, jaką jest nieśmiertelność.

Operacje plastyczne, kremy, zabiegi kosmetyczne tak naprawdę to wszytko jest tylko sztucznym maskowaniem rzeczywistości.

Nieubłagany czas, którego każdemu ciągle brakuje, wydaje się nie do zatrzymania. Na szczęście jednak są ludzie, którzy realnie pracują nad rozwikłaniem zagadki nieśmiertelności.

Zagadkowa meduza

Zanim zaczniemy szukać sposobu na wieczne życie, musimy zadać sobie pytanie, czy takie zjawisko w ogóle istnieje?

Odpowiedź na to pytanie może dać nam pewne zwierzę, a mianowicie meduza (Turritopsis nutricula).

Zwierze tę ma zdolność powrotu do stadium, kiedy było jeszcze płodem po osiągnięciu przez nie dojrzałości płciowej, co z kolei czyni je nieśmiertelnym.

nieśmiertelność
Prawo autorskie: anettphoto / 123RF Zdjęcie Seryjne

Starzejąca się i odradzająca na nowo meduza stanowi nie lada zagadkę dla naukowców z całego świata i jest wnikliwie badana.

Reasumując, jeżeli wyewoluowało na świecie zwierzę posiadające zdolność życia wiecznego, to odpowiedź na nasze pytanie jest prosta – tak nieśmiertelność istnieje i jest obecna w przyrodzie, ale czy to samo dotyczy się ludzi?

Nieśmiertelność przedmiotem badań

Rosyjski miliarder Dmitrij Itskow planuje stać się nieśmiertelny, już w 2045 roku. Rosjanin planuję przenieść swój mózg do androida i połączyć go z maszyną, tak by móc normalnie funkcjonować.

Jego zdaniem taka technologia będzie dostępna jeszcze za jego życia.

Projekt 2045, bo tak nazywa się jego pomysł, ma poparcie u wielu znanych naukowców z całego świata.

Gazeta Daily Mail pisze, iż kontaktował się on z najbogatszymi ludźmi tego świata, oferując im nieśmiertelność w zamian za wsparcie finansowe jego projektu.

Pomysł pobłogosławił nawet sam Dalajlama, który również finansuje ów przedsięwzięcie. Dmitrij i jego ekipa naukowców są niemal pewni ,że uda im się połączyć mózg człowieka z humanoidalną maszyną, czy ich plan wypali?

Czas pokaże, w każdym razie czeka nas ciekawy 2045 rok.

niesmiertelność
Prawo autorskie: rolffimages / 123RF Zdjęcie Seryjne

Klonowanie dla organów

Są na świecie także ludzie, którzy uważają, że prostszym i bardziej realnym planem jest połączenie mózgu człowieka z innym ciałem.

Zwolennicy tej teorii nadzieje na wieczne życie pokładają w klonach.

Twierdzą oni, że w przyszłości będziemy klonować ludzi, by później korzystać z ich organów i ostatecznie używać ich ciała do przeszczepu naszego mózgu tak, aby zapewnić sobie życie wieczne.

Swoją drogą nie popieram tego typu eksperymentów, gdyż zabawa w Boga taka jak klonowanie ludzi jest za mocno przesadzona i burzy dotychczasową równowagę świata.

Biorąc jednak pod uwagę prędkość, z jaką rozwija się nasza technologia, możemy przypuszczać, że takie szalone pomysły niedługo staną się realne, a człowiek pokona barierę czasu i będzie mógł nieskończenie egzystować.

Czytaj także: KONSERWACJA MÓZGU – CZYLI DAJ SIĘ ZABIĆ, A BĘDZIESZ ŻYŁ WIECZNIE

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze