PIRAMIDY W BOŚNI

piramidy-w-bośni.jpg
Piramidy w Bośni

Piramidy w Bośni to przejaw tego, jak mało wiemy o prawdziwej historii naszego kontynentu. Jak się okazuje, na terenie Bośni i Hercegowiny, państwa znajdującego się na terenach Europy południowo-wschodniej, odnaleziono majestatyczny i potężny pod względem rozmiarów kompleks piramid i tuneli, będący świadectwem istnienia tam nieznanej dotąd cywilizacji. Przyjrzyjmy się jakie tajemnice skrywają te megalityczne konstrukcje i co one mówią o nas samych.

HISTORIA WYSOCICY

Sprawa wyszła na jaw za sprawą konfliktu zbrojnego odbywającego się na tamtych terenach w 1994 r.

Podczas ostrzału artylerii, mieszkańcy średniej wielkości miasteczka o nazwie Wysoko, słyszeli dziwny, magnetyczny dźwięk dochodzący z terenów trafionych pociskami.

Towarzyszyły temu dające się odczuwać sinusoidalne wibracje przeszywające całe ciało. Dźwięki dochodziły z góry Wysocica i wyglądało to tak, jakby masywna struktura była pusta w środku.

 

piramidy-w-bośni.jpg

 

Dla okolicznej ludności góra była wcześniej dobrze znana. Od zawsze krążyły wokół niej najprzeróżniejsze mity i legendy.

Są znane nawet przypadki, jak wieśniacy używali pięknie obrobionych kamieni znalezionych pod piramidami, do ozdoby własnych domów.

ARCHITEKTONICZNY IDEAŁ

Dalsze badania były szokiem dla archeologów. Badania specjalistycznym sprzętem wykazały, że teren wokół Wysocicy, to cały kompleks piramid i ogromnych konstrukcji, wraz z długimi na wiele kilometrów tunelami.

Wzorując się na tych z Ameryki Południowej, budowle nazwano po kolei Piramidą Słońca, Księżyca, Smoka i Miłości a kompleks przypominający budową ogromną świątynie nazwano „Świątynią Matki Ziemi”.

Największa z nich – Słońca, której zbocza zahaczają o miasteczko, ma aż 220 m wysokości, co czyni ją największą dotychczas odnalezioną piramidą.

Przypomnijmy, że najwyższa piramida Egiptu ma tylko 147 m. Jest to jedna z największych budowli zbudowanych przez człowieka ( lub też nie) w przeszłości i czasach teraźniejszych.

 

piramidy-w-bośni.jpg
Dionizy Pietroń Piramidy w Bośni

 

Precyzja jej wykonania świadczy o zaawansowanej technologicznie cywilizacji zamieszkującej tamte tereny.

Piramida z chirurgiczną precyzją dopasowuje się do linii północ południe, wschód zachód. Każda z konstrukcji wydziela swoje własne pole elektromagnetyczne.

Coraz więcej wskazuje na to, że piramidy z całego świata mogły w jakiś sposób oddziaływać na elektromagnetyzm Ziemi.

NIETYPOWE PIRAMIDY

Cały kompleks starożytnych budowli jest bardzo oryginalny. Nie mówimy tutaj tylko o wielkości konstrukcji, a o samym sposobie budowania kompleksu.

Piramidy były początkowo zwykłymi górami, a dopiero potem, poprzez odpowiednie ustawienie płyt skalnych na ich zboczach, skonstruowano to, co widzimy dzisiaj.

Jednak mimo najnowocześniejszej technologii nie mamy pojęcia, co skrywa wnętrze piramid.

 

piramidy-w-bośni.jpg

 

Owszem, wielokrotnie próbowano odpowiedzieć na to pytanie, jednak mimo to, piramidy nadal czekają na ekspedycję naukową z prawdziwego zdarzenia.

Wiąże się to z pewnym nieprzyjemnym faktem.

BEŁKOT OFICJALNEJ NAUKI

Oficjalna nauka zdaje się w ogóle nie dostrzegać archeologicznego fenomenu.

Znani naukowcy, którzy dosyć często świecą w błysku fleszów, śmią niekiedy twierdzić, że piramidy są w rzeczywistości tworem natury i nie ma wystarczających dowodów na to, że zbudował je człowiek.

Tę kwestię pozostawimy bez komentarza, ale od razu poruszymy drugą.

 

piramidy-w-bośni.jpg
Piramida w Bośni

 

Kim byli jej budowniczowie? Badania świadczą o tym, że konstrukcje mogą mieć nawet 28 tys. lat a przecież w tych czasach, nie było na terenie Europy zaawansowanej technicznie cywilizacji – a przynajmniej tak uparcie twierdzi oficjalna nauka.

Tak jednak nie było a prawda dotycząca twórców pięknych i tajemniczych budowli, pozostaje nadal za mgłą.

Nie pierwszy raz stara się wymazać pamięć o naszych przodkach, a powód takich działań zostawimy każdemu do własnych przemyśleń.

Piramida w Bośni to kolejna z niezliczonych tajemnic wychodzących na światło dzienne budzącego się społeczeństwa. Jaką historię skrywają budowle?

Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze