NIESAMOWITE MEGALITY Z ROSJI

Megality z Rosji to wielkie budowle złożone z ogromnych, obrobionych bloków skalnych. Ich przykłady znajdujemy na całym świecie. Większość z nich jest oficjalnie datowana na co najmniej kilka tysięcy lat. Te, które odnalezione zostały na terytorium dzisiejszej Rosji, z pewnością można zaliczyć do najbardziej fascynujących i tajemniczych.

Gdzie w Rosji znaleziono megalityczne skały?

Rosyjskie megality zlokalizowane są na Syberii. Wiąże się z nimi kilka kwestii, co najmniej zastanawiających.

Po pierwsze w tradycyjnym historycznym nurcie nie znajdujemy żadnej informacji zamieszczonej przez badaczy, jakoby miała w tej lokalizacji istnieć jakakolwiek zaawansowana cywilizacja.

Kolejną rzeczą są niesamowite rozmiary bloków skalnych, jakie odnalezione zostały na Syberii.

 

 

Dotąd za największe na świecie uznawano te znajdujące się na stanowisku archeologicznych w Libanie w Baalbek, tamtejszy największy blok waży przeszło 1000 ton.

Badacze twierdzą, że wręcz niemożliwy jest udział prymitywnych ludzi w obrobieniu tak wielkich skalnych elementów. Rosyjskie ważą natomiast co najmniej 2-3 razy więcej.

Niemożliwe dla człowieka

Jeśli te ogromne megality nie zostały stworzone, obrobione przez prymitywne plemiona, o których wiemy, że zamieszkiwały te ziemie, to być może są one dziełem zaawansowanych technicznie cywilizacji sprzed wielu tysięcy lub milionów lat?

Gdzie dokładnie znajdują się ogromne megality?

Ich umiejscowienie długo pozostawało nieodkryte, głównie z uwagi na fakt, iż znajdują się głęboko w górach Syberii, miejsce to nosi nazwę Gornaya Shoria.

Tereny te były szeroko badane i komentowane.

 

 

Liczni geolodzy są zdania, iż skały te są uformowane przez naturalne procesy geologiczne oraz wietrzenie.

Wskazują, iż siły tektoniczne oraz uwolnienie wysokiego ciśnienia sprawiło, że powierzchnia ogromnych skał sprawia wrażenie sztucznie obrobionej, twierdzą również że występowanie kątów prostych nie będzie tu zaskakujące.

Pole magnetyczne?

Ciekawostką jest jednak fakt, że gdy przebywamy w okolicy megalitów, możemy bez problemu zaobserwować zakłócenia pracy magnesów, których przyczyna nie została poznana.

Znajdujące się na Syberii bloki skalne mają gładką powierzchnię, która zdaje się sztucznie wygładzona, pojawiają się tu ostre krawędzie oraz kąty proste.

 

 

Niektóre z tych skalnych tworów są zbliżone wyglądem do murów cyklopowych, na które możemy natknąć się m.in. Ameryce Południowej i stanowią one pozostałość po starożytnych lub prehistorycznych cywilizacjach.

Niesamowite współczesne odkrycie

Megality we wschodniej części Syberii zostały po raz pierwszy odnalezione i sfotografowane w 2013 roku przez Georgy’eja Sidorova.

Dokonane przez mieszkańca Rosji odkrycie spowodowało rozpoczęcie się dyskusji w kręgach akademickich, jednak mimo wszystko rosyjskie megality stanowią obecnie temat tabu.

Kamiennych, megalitycznych budowli na Syberii jest wiele.

Nie ma dowodów na to, w jaki sposób powstały. Być może część z nich jest tworem całkowicie naturalnym.

 

 

Jednak inne budzą dość uzasadnione poczucie, że do ich stworzenia musiała przyłożyć rękę jakaś rozwinięta cywilizacja.

Archeolodzy i geolodzy przyznają, że nie istnieją żadne wiarygodne pomiary ogromnych rosyjskich megalitów.

Jednak na podstawie wstępnych oględzin, które umożliwiły porównanie do innych znanych tworów tego rodzaju, stwierdzono, że są to największe megalityczne budowle na świecie, pośród których masa największych bloków skalnych sięga 3-4 tysięcy ton.

Ukryte megality

Położenie rosyjskich megalitów jest stosunkowo trudno dostępne.

Nie dość, że w górach, to jeszcze na Syberii, gdzie turystyka i wszelkie wyprawy pozostają na dość ograniczonym poziomie.

 

 

Zapewne to właśnie z tego powodu odkryte je dopiero stosunkowo niedawno.

Czy ta lokalizacja została zbadana?

Nie przeprowadzono do tej pory żadnych badań w tej lokalizacji, nie znamy szczegółów i nie wiemy, czy istotnie tajemnicze kamienne konstrukcje na terenie Rosji powstały w sposób naturalny, czy nieznaną techniką zostały dokładnie obrobione i przetrwały tysiące lub miliony lat w niemal nienaruszonym stanie.

Jak niewiele o nich wiemy

Wiedza, jaka została na ich temat zgromadzona, opiera się na pobieżnych oględzinach oraz informacjach, jakie można uzyskać z posiadanych fotografii.

Nie podjęto rozwikłania tej nietypowej w skali współczesnego świata zagadki i nie wiadomo czy kiedykolwiek ktoś rozpocznie poszukiwania odpowiedzi na szerszą skalę w tym właśnie miejscu.

 

megality-rosja.jpg
Wielki dolmen Shapsug. Megalityczna konstrukcja w lasach Kubań Rosja fot.123rf.com

 

Być może właśnie tam można znaleźć dowody na istnienie pradawnej rozwiniętej cywilizacji lub wpływ przybyszy pozaziemskich na stworzenie na Ziemi nietypowych i imponujących konstrukcji?

A może istotnie, jak twierdzi duża część geologów, teren ten został w tak niezwykły sposobów uformowany w całkowicie naturalny sposób?

Coraz liczniejsze pytania

Poszukiwania odpowiedzi sprawiają, że rodzi się jeszcze więcej pytań.

Pozostaje mieć nadzieję, że megalityczne skalne bloki, w niedalekiej przyszłości przestaną stanowić jedynie temat tabu, podjęte zostaną badania na tym obszarze, które uwidocznią wiele ważnych odpowiedzi.

A może znajdziemy coś więcej, co zmieni nasze postrzeganie świata i historii?

Skąd się wzięły ogromne skalne bloki na Syberii?

Pozostaje nam wyczekiwać odpowiedzi.

 

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

 

Komentarze