MEDYCYNA NATURALNA CZY AKADEMICKA? WYBIERZ SWOJĄ DROGĘ

medycyna-nonwencjonalna-vs-medycyna-niekonwencjonalna.jpg
fot.depositphotos.com

Ostatnio wiele sporów się wywiązało na temat, która medycyna jest bardziej skuteczna, medycyna naturalna, czy może tradycyjna?. Mimo wszystko jesteśmy społeczeństwem zmanipulowanym mediami, zastraszonym i fanatycznie zaślepionym. Szukając lekarstwa, oczekujemy czegoś, co zadziała natychmiast, a firmy farmaceutyczne świadczące usługi w myśl zasady „klient nasz pan”, robią wszystko, aby spełnić nasze oczekiwania.

Zatem chcesz lekarstwa działającego natychmiast, to go masz. Lekarstwo pełne chemii powalające ból i nasz organizm. A my jak te owieczki, łykamy wszystko, co podsuną nam media.

Bo jaką szansę ma małe suche ziółko, często kojarzone ze starą babką w chuście na głowie, z tabletkami przeciwbólowymi, które poleca Goździkowa, bądź ciesząca się zaufaniem milionów Polaków diwa polskiej gastronomii.

 

apteka-leki-farmaceuta.jpg
fot.123rf.com

 

To nam fundują media, a wszystko zapakowane w kolory, z dawką humoru, przy dźwięku relaksującej muzyki.

Na dodatek to działa, jedna tabletka i po bólu. Jak nie wystarczy jedna, to kolejna i, kolejna i jesteśmy już tak naćpani, że o bólu potrafimy zapomnieć.

A małe ziółko, nie dosyć, że nie ma reklamy, często kojarzone z chwastem, które to się niszczy, nasza wyobraźnia podpowiada nam, gdzie takie ziółko rośnie, no i od razu nie działa.

Nie szukamy przyczyny bólu, chcemy tylko, natychmiast pozbyć się go. Zatem nie miejmy pretensji do farmaceutów, że spełniają nasze wymagania i tym samym robią dobry biznes.

 

tabletki-szkodzą.jpg
fot.depositphotos.com

Medycyna naturalna alternatywą dla chemii

Jestem zdecydowanie przeciwnikiem chemii pod każdą postacią, ale też nie jestem przeciwnikiem medycyny tradycyjnej. Są zabiegi, operacje, sytuacje ratujące życie.

Warto się zastanowić nad zgubnym środkiem działania chemii na nasz organizm, warto się zastanowić czy należy aż tak ryzykować.

Jesteśmy zatruwani powietrzem, produktami żywnościowymi, używkami, po co dokładać jeszcze. Wnioski, które wyciągnęłam z własnego doświadczenia, są takie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. I tutaj ukłon do wspomnianych wyżej babek parzących zioła dla swoich wnucząt.

 

babcia-parzy-ziółka.jpg
fot.123rf.com

 

Zioła pozwalają nam zachować poprawne funkcjonowanie organizmu. Zdrowe odżywianie. Pokochajmy siebie samych. Nasze ciało to nie worek na śmieci.

I wcale nie oznacza to, że od dzisiaj zaczynamy głodować, ale zachowajmy ograniczone zaufanie. Nie bądźmy jak te owce, brońmy siebie i nasze dzieci. Bądźmy tą grupą, która nie dała się zmanipulować, grupą, która wybiera, kierując się głosem rozsądku.

 

aktywny-styl-życia.jpg
fot.depositphotos.com

Książkę 100 METOD SAMOLECZENIA W MEDYCYNIE NATURALNEJ  kupisz tutaj klinij

 

Książkę WIELKI PRZEWODNIK PO MEDYCYNIE NATURALNEJ kupisz tutaj kliknij

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze