ILUMINACI cz.1 GENEZA I INFORMACJE WSTĘPNE

iluminaci
Prawo autorskie: marcobir / 123RF Zdjęcie Seryjne

Iluminaci to dziś słowo obarczone pewnym brzemieniem, brzemię to nosi nazwę teoria spiskowa, czyli dla większości społeczeństwa równa się z powiedzeniem za siedmioma górami, za siedmioma lasami. Jest to błędna postawa, która do niczego nie prowadzi prócz zakłamania i hipokryzji. Takim podejściem nigdy w żadnym przypadku nie da się dotrzeć do źródła, ponieważ jak można tam podążać, skoro już na samym starcie nasza postawa jest negatywna i negująca. Czy to w taki sposób poszukuje się odpowiedzi? Raczej nie.

Nim jednak przejdziemy do głównych rozważań, jakim są Iluminaci, wcześniej zwróćmy uwagę na inną ciekawostkę.

Znany pisarz Dan Brown napisał cztery książki,których bohaterem jest Robert Langdon:

  • Anioły i demony 2000 rok
  • Kod Leonarda da Vinci 2003 rok
  • Zaginiony symbol 2009 rok
  • Interno, 2013 rok.

Pierwsze dwie książki doczekały się ekranizacji na dużym ekranie. ‘’Interno’’ będzie miało swoją premierę w 2016 roku, natomiast ‘’Zaginiony symbol’’ miał mieć swoją premierę kinową w roku 2013.

Niestety po wielu burzliwych dyskusjach zrezygnowano z zaginionego symbolu, dziś wiemy, że film nie powstanie.

Wierni fani protestowali, słano listy, petycje do wytwórni Columbia Pictures, na darmo.

iluminaci.jpg
fot.123rf.com

Dlaczego postanowiono nakręcić trzy filmy, na podstawie trzech książek a z jednego zrezygnowano?

Książka ‘’ Zaginiony symbol’’ obnaża organizację Masonów i tego, że u podstaw Stanów Zjednoczonych stoi ta do dziś niezrozumiana organizacja.

Jeżeli do tego dodamy teorię, która głosi, że Masoneria jest podstawą Zakonu Iluminatów, to szybko możemy dojść do wniosku, że komuś bardzo zależało, aby pewne informacje nie wypłynęły na jaw.

Pierwsze dwie produkcje przyniosły ogromne zyski, a film na podstawie książki ‘’Kod Leonarda da Vinci’’ przez wielu jest uważany za najlepszy thriller wszech czasów.

Zapewne podobnie byłoby w przypadku ekranizacji trzeciej książki, ale czasem zachowanie tajemnicy jest ważniejsze od zarobienia dużych milionów.

Iluminaci, czyli oświeceni

Słowo Iluminaci oznacza oświeceni, ale przez co lub, kogo? Przez Lucyfera, duchową istotę, która niesie światło.

W starożytności uosabianą go także z Prometeuszem.

Czyli Iluminaci są oświeceni, jednak nie w rozumowaniu biblijnym, ale okultystycznym.

To tajne stowarzyszenie powstało w roku, 1773, kiedy to Mayer Amscheld Rothschild zgromadził grupkę wpływowych przyjaciół.

Rothschild wiedział, że jeżeli połączą swoje pieniądze, wówczas ich wpływy znacznie się poszerzą, w konsekwencji, czego będzie mógł powstać tajny światowy rząd.

Dziś ten utopijny cel został zrealizowany, ponieważ to bankierzy rządzą światem, to oni mogą w każdej chwili rzucić gospodarkę na kolana, mogą wszcząć wojnę czy obalić jakiś system wartości, który im nie odpowiada.

 

iluminaci
Prawo autorskie: deosum / 123RF Zdjęcie Seryjne

 

Iluminaci to nie są zwykli ludzie, ponieważ tak jak są osoby święte za życia, jak chociażby Ojciec Pio, który posiadał liczne dary nadprzyrodzone, mógł na przykład znajdować się w jednym momencie w dwóch różnych miejscach, tak zwana bilokacja, tak też są osoby święte z punktu widzenia okultystycznego.

Bóg daje pewne dary wybranym osobom, szczególnie umiłowanym i oddanym, podobnie jest z Lucyferem, który także obdarowuje swoich wiernych.

Niektóre dary pochodzenia demonicznego to nadnaturalna inteligencja, siła, nadnaturalne zdrowie, brak potrzeby snu.

Iluminaci to ludzie obdarzeni pewnymi nadnaturalnymi cechami, których źródłem jest sam Lucyfer bądź inne demony, nie mniej jednak za przyzwoleniem księcia piekieł.

Można także napisać, że Iluminaci są diabelnie, inteligentni, i nie będzie w tym żadnej przesady.

Iluminaci istnieją, mimo że wzmianki o tej organizacji kwitowane są sarkastycznym uśmiechem lub dowcipem.

To nie przypadek, że tak właśnie jest.

Ponieważ jest to metoda, dzięki której człowiek nie jest zmuszony wypowiadać się w tej kwestii, po prostu zażartuje lub machnie ręką i wszystko jest jasne.

Nie, nie jest jasne.

Czytaj także: ILUMINACI cz.2 PRAWDZIWY CEL ORGANIZACJI

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze