CYLINDRY FARAONÓW: SEKRET ENERGII I DŁUGOWIECZONOŚCI

cylindry faraonów
Prawo autorskie: tk0920 / 123RF Zdjęcie Seryjne

Starożytny Egipt skrywa wiele tajemnic, a jedną z nich są cylindry faraonów. Zobacz, jak współczesne badania dokumentują ich właściwości oraz działanie.Tajemnice medycyny starożytnego Egiptu krążą wokół religii i magii. Wierzono w uzdrowicielskie bóstwa, hipnozę, sugestię, a także magnetyzm.

Na staroegipskich rysunkach oraz w rzeźbach egipskich posągów zwraca uwagę jeden „mały” szczegół – znajdujące się w zaciśniętych dłoniach faraonów dziwne walce wykonane z miedzi i cyny.

Naukowcy twierdzą, że to one gwarantowały kapłanom i faraonom energię, moc, siły witalne i dłuższe życie.

Gruziński dom z „Tajemnicą życia i śmierci”

Sprawa tajemniczych cylindrów zainteresowała w latach 70. XX wieku młodego naukowca Włodzimierza P. Kowtuna.

Pasjonat historii starożytnego Egiptu uważnie czytał wszystkie pozycje wydawnicze na ten temat. Pewnego dnia podczas wycieczki do muzeum-pałacu w Pawłowsku, w sali egipskiej zwróciły jego uwagę dziwne przedmioty, które w swych dłoniach dzierżyły egipskie posągi.

Kustosz muzeum nie potrafił wytłumaczyć mu ich znaczenia.

W młodym Kowtunie obudził się instynkt badacza. Poszukiwał odpowiedzi na pochodzenie i znaczenie tajemniczych przedmiotów w literaturze, albumach, a nawet kontaktował się w tej sprawie z egiptologami z całego świata.

Nikt nie potrafił znaleźć sensownego wytłumaczenia.

Jednak los był dla Kowtuna łaskawy. Pewnego lata wraz ze swoim przyjacielem Rusłanem Dobrowolskim zgłosili się do pomocy przy remoncie domu jednej staruszki w Tbilisi. Młodzi przyjaciele nie wzięli za pracę pieniędzy, bo zamiast wynagrodzenia poprosili o możliwość pogrzebania w piwnicy domu w poszukiwaniu ciekawych, starych książek.

Tam odnaleźli anonimowy manuskrypt o intrygującym tytule:

Tajemnice życia i śmierci.

Na jego kartach opisano dokładnie receptury i wskazówki jak wywoływać duchy lub czytać w czyichś myślach. Jeden z rozdziałów zatytułowany „Sposoby obcowania z bogami w Starożytnym Egipcie”, a obok rysunek człowieka ściskającego w dłoniach dwa cylindryczne przedmioty stanowiły dla Kowtuna wielkie odkrycie.

Czym są cylindry faraona i jakie mają właściwościowi?

Dalej w rękopisie przedstawiono „Sposób regulacji energii systemu nerwowego” a w nim instrukcję i opis technologii wykonania dwóch rodzajów cylindrów:

 • słonecznego (z miedzi),
 • księżycowego (z cynku).

Jeden przeznaczony jest dla prawej, drugi dla lewej ręki.

Jeden miał siłę słońca, drugi księżyca.

 

cylindry-faraonów.jpg
Cylindry Faraonów

 

Księżycowy cylinder służył jako katalizator, który nadaje słonecznemu większą aktywność. Siła cylindrów znana była w najdawniejszych czasach, ale sekret ich wykonania wiadomy był tylko nielicznym wtajemniczonym.

Cylindry faraona wypełnione są w określonej kolejności specjalnymi składnikami minerałów poddanych skomplikowanej obróbce technologicznej przy zachowaniu ściśle określonych reżimów temperaturowych.

Obróbka ich musi być dokonywana w zodiakalnie i czasowo uwarunkowanych okresach. Odchylenie reżimów temperaturowych nawet o jeden stopień pozbawia te przyrządy ich boskiej siły.

Próby rekonstrukcji świętych cylindrów faraona

Zainspirowany odkryciem Kowtun wraz ze swym przyjacielem przystąpił do rekonstrukcji cylindrów, prowadzonej zgodnie z opisem znalezionym w „Tajemnicy życia i śmierci”.

Mając do dyspozycji wyposażone pracownie fizyczne i chemiczne oraz dużą wiedzę teoretyczną w zakresie fizyki wykonali dwa przedmioty o długości 15 cm i średnicy 2,8 cm. Do ich wykonania użyli specjalnego stopu cynku (w manuskrypcie zwanego „księżycowym”) oraz czystej miedzi („słonecznym”).

Wnętrze cylindrów wypełnili natomiast mieszanką węgla kamiennego i namagnesowanej rudy żelaza. Kiedy wzięli je do rąk – miedziany do prawej, cynowy do lewej, dopiero po ok. 15 minutach odczuli zmiany na zewnątrz i wewnątrz ciała:

 • kłucie w palcach,
 • przyspieszone tętno,
 • ciepło,
 • lekkość ciała,
 • pieczenie w okolicach „trzeciego oka” na czole.

Aby dowiedzieć się oficjalnie, jaki wpływ na organizm mają cylindry faraona, oddali je do przebadania w ręce najlepszych specjalistów i zespołów badawczych.

Cylindry faraonów pod lupą naukowców

Zrekonstruowane cylindry faraonów poddano licznym badaniom i eksperymentom na aparaturze naukowej. Doświadczenia z cylindrami przeprowadzono m.in. w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej i Optyki w Petersburgu.

To tam wykazano, że dzięki specjalnemu, słonecznemu i księżycowemu odlewowi cylindrów, współpracują one z organizmem człowieka i stwarzają pole elektromagnetyczne o dużym natężeniu.

Dzięki temu cylindry stanowią rodzaj aktywnych generatorów elektromagnetycznych.

Na gruncie medycznym cylindry zostały przebadane w Instytucie Naukowo Badawczym Pogotowia Ratunkowego im. I.I. Dżanelidze w Petersburgu oraz w Instytucie Onkologii w Piasecznym pod Petersburgiem. W raporcie z pierwszego badania czytamy, że:

Przy istnieniu jakichkolwiek patologii w ciele człowieka obserwuje się temperaturową asymetrię chorych obszarów w stosunku do zdrowych.

Wzięte w dłonie cylindry faraonów niwelują ją, co stanowi ich działanie lecznicze.

Już w pierwszej minucie u badanych trzymających w rękach cylindry faraonów, zaczyna się fala pulsująca od lewej strony do prawej.

W drugiej minucie rejestruje się odczucie ukrwienia naczyń, nazwane przez badaczy stadium naczyniowym. Zauważa się również rozgrzanie szyjno-piersiowego odcinka kręgosłupa ze zwiększeniem promieniowania podczerwonego.

Od trzeciej minuty i czwartej
, zwiększa się promieniowanie podczerwone w prawej górnej części ciała łącznie z ręką.

W piątej minucie wyrównuje się pole cieplne w kończynach górnych.

Obok wyżej wymienionych zmian, u badanych zachodziło ogólne zwiększenie aktywności organizmu, czemu towarzyszyło przyśpieszenie tętna o 8 – 10 uderzeń na minutę.

W procesie wzmożonej aktywności organizmu uczestniczy cały wegetatywny system nerwowy, zachodzi energetyczna aktywizacja tkanek, zarówno kończyn górnych, jak i całego ciała. Skutkiem tego zmniejsza się ból głowy i wraca do normy ciśnienie krwi.

Z kolei w wyniku doświadczeń przeprowadzonych w drugim ośrodku badawczym ustalono, że:

Istnieje parametr charakteryzujący pracę komórek – oddechowe fale komórek. Choroba onkologiczna w organizmie dławi te fale, a cylindry faraonów na odwrót – polepszają ten parametr. Jednakże nowotworu nie usunie się takim łagodnym środkiem.

Jedno jest pewne: gdzie nowotwór czyni zło – cylindry usiłują ratować. Tym samym zespół badawczy zalecił używanie cylindrów podczas choroby nowotworowej, gdyż stymulują one procesy odpornościowe i pobudzają organizm do samoistnego zwalczania szkodliwych komórek.

Trzy poziomy działania

Działanie cylindrów można zaobserwować na trzech poziomach: fizycznym, intelektualnym i duchowym.

 • fizycznym,
 • intelektualnym,
 • duchowym.

Oddziałując na pierwszy poziom: ładują organizm kosmiczną energią, usuwając w ten sposób stres i zmęczenie, odblokowują kanały energetyczne, przyspieszają regenerację sił fizycznych i wzmacniają organizm (zwłaszcza u osób starszych i osłabionych), pobudzają i uaktywniają układ immunologiczny, usuwają silne napięcia emocjonalne, zwalczają bezsenność, normalizują ciśnienie krwi, regulują czynności systemów wydalających, likwidują (od 70 do 100%) odczuwanie bólu (np. głowy, kręgosłupa, menstruacyjnego), w znacznym stopniu usuwają dolegliwości związane z menopauzą, wspomagają organizm przy walce z rakiem.

Na gruncie intelektualnym można zaobserwować efekty stosowania cylindrów w poprawie pamięci i koncentracji uwagi, otwartości umysłu, wzmocnieniu zdolności i (ukrytych) talentów, większej sile twórczej i intensywności wykonywanej pracy oraz szybszej realizacji zadań.

Natomiast w zakresie duchowości pomagają szczególnie osobom spirytualnym i pracującym nad własnym rozwojem.

Dzięki cylindrom są w stanie nawiązać kontaktu z energiami wyższych wymiarów, aniołami, duchowymi przewodnikami, a nawet przenieść się w czasie – zobaczyć wcielenia z poprzedniej inkarnacji lub doznać lewitowania.

Cylindry pomagają również w medytacji oraz w rozwoju duchowym. Długie stosowanie powoduje u niektórych odrzucanie od popularnych używek. Z kolei początkowa faza pracy z cylindrami przynosi wiarę w siebie, w swoje możliwości, pokonanie lęków, kompleksów i fobii oraz nadzieję na lepsze życie.

Warto mieć na uwadze fakt, że cylindry faraona nie mogą być używane w następujących przypadkach:

 • po zawale serca lub wylewie,
 • przy bypassach i rozrusznikach serca,
 • w ostrych infekcjach i przy wysokiej gorączce,
 • przy schizofrenii i epilepsji,
 • przy schizofrenii i epilepsji,
 • we wczesnym i zaawansowanym okresie ciąży,
 • po bezpośrednim spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków.

Cylindry faraonów – oficjalny patent

W lutym 1996 r. profesor Włodzimierz Kowtun oficjalnie otrzymał patent na cylindry faraonów, które zostały zakwalifikowane jako „energetyzatory organizmu ludzkiego”.

Od tego czasu zyskały wielką popularność i odniosły sukces w Ameryce i kilkunastu krajach europejskich.

Pierwsze egzemplarze sprowadzone do Polski miały hologramy: Bogini Hator i Żuka Skarabeusza. Jednak na początku 1999 roku zostały zmienione ze względu na pojawiające się podróbki.

Obecnie, oryginalne egzemplarze mają na swoim szczycie hologram miniatury słońca i napis w języku rosyjskim: Cylindry Faraona – w przypadku cylindra słonecznego oraz hologram miniatury księżyca i angielski napis Cylinders of the Pharaohs – w przypadku cylindra księżycowego.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze