ZAMEK COLOMARES – HISZPAŃSKI HOŁD DLA KOLUMBA

zamek-colomares.jpg
Zamek Colomares foto.depositphotos.com

Zamek Colomares znajduje się w Hiszpanii. Znany jest wszystkim jako Castillo de Colomares. Został on wybudowany ku czci Krzysztofa Kolumba. Jest to budowla, która na pewno oczaruje każdego turystę, który ją odwiedzi. Został on wzniesiony na bazie różnych stylów, takich jak: bizantyjski, romański, gotycki oraz mudejar.

Kto wybudował zamek?

Zamek ten został wybudowany w latach 1987 – 1994 przez dra Estebana Martinesa, a był to lekarz ze Stanów Zjednoczonych.

Był on bardzo zdziwiony, że nie ma dowodów czci oraz informacji na temat Krzysztofa Kolumba i dlatego postanowił wybudować zamek, który będzie hołdem dla odkrycia Ameryki oraz Krzysztofa Kolumba.

zamek-colomares.jpg
Zamek Colomares foto.depositphotos.com

Przez całe swoje życie dr Martines oszczędzał pieniądze, aby zrealizować właśnie takie swoje marzenie.

Wybudował zamek przy pomocy dwóch murarzy: J. Blanco oraz D. Nunez. Miał on ogromną wiedzę, a do tego duży zapał oraz środki finansowe.

Piękna budowla warta uwagi…

Castillo de Colomares zajmuje powierzchnię 1500 metrów i dzięki temu jest największym pomnikiem poświęconym temu odkrywcy.

Można tutaj znaleźć różne elementy, które nawiązują do Krzysztofa Kolumba oraz jego historycznych wypraw, np. są tam wyrzeźbione posągi trzech statków, które dotarły do Ameryki, czyli Santa Maria, Pinta oraz Niña.

Cała konstrukcja tego zamku jest bardzo starannie wyrzeźbiona, a znajdują się tam również herby katolickich monarchów, a także te, które należą do szlachty, która brała udział w wyprawach.

zamek-colomares.jpg
Zamek Colomares foto.depositphotos.com

W środku znajduje się wielka księga, która opisuje szczegółowo poszczególne podróże Krzysztofa Kolumba.

Jest tam także wiele rzeźbionych odniesień do trzech najważniejszych kultur tego okresu, czyli judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu.

Poza tym znajduje się tam też obraz Chrystusa Świętego Zbawiciela, który przypomina o dacie 12 października 1492 roku, kiedy to Kolumb dotarł do małej wysepki, którą potem nazwano San Salvador, co oznacza Święty Zbawiciel.

Znaleźć tam można także mauzoleum z gotyckim witrażem, który symbolizuje ostatnią podróż Kolumba do wieczności.

Miejsce to zasługuje również na uwagę ze względu na przepiękne widoki.

Najmniejszy z kościołów na świecie

Wewnątrz Colomares znajduje się najmniejszy kościół na świecie, który ma powierzchnię tylko 1,96 metrów kwadratowych, a dzięki temu znalazł się również w Księdze Rekordów Guinessa.

Jest to kościół pod wezwaniem Świętej Izabeli Węgierskiej.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze