POZAZIEMSKA MUMIA Z NAZCA – SENSACJA NA KONFERENCJI NAUKOWEJ

trójpalczasta-mumia-nazca

Trójpalczasta mumia z Nazca znaleziona w Peru jest odkryciem, które może zmienić historię pochodzenia ludzkiego. Przykucnięte zmumifikowane ciało humanoidalnej postaci z wydłużoną czaszką i trzema palcami u każdej dłoni jest z pewnością fascynujące. Ale czy to prawda, że postać ta była człowiekiem? A jeśli tak, to co może nam powiedzieć o historii ludzkości?

Trójpalczasta mumia z Nazca

W 2017 roku archeolodzy zespołu badaczy i naukowców pracujących na obrzeżach Nazca odkrył dziwne, zmumifikowane ciała.

Największą sensację wzbudziła anomalna mumia, w przykucniętej pozycji, obejmująca ramionami swoje kolana.

Zaczęto zastanawiać się, kim była ta tajemnicza postać.

Jednym z głównych naukowców badających tę sprawę był dr Konstantin Korotkov, profesor na uniwersytecie w Sankt Petersburgu.

We wstępnych badaniach udział wzięli również dr José de Jesús Zalce Benítez, ekspert medycyny sądowej w National School of Medicine of Mexico oraz dr n. med. Natalia Zaloznaja, kierownik analizy obrazu Instytutu Medycznego MIBS.

Ustalono, że ciało ma 168 cm wysokości i ma proporcje bardzo podobne do ludzi.

mumia-nazca.jpg

Cechy, które wyróżniają tego osobnika, to trzy długie palce u każdej dłoni i wydłużona czaszka oraz brak nosa i uszu (tylko dziury w tych obszarach).

Dr Korotkov zapewniał, że te cechy nie są deformacją, ale istota ta jest „innym stworzeniem, innym humanoidem”.

Zmumifikowane ciało jest pokryte białym proszkiem.

W wyniku badań ustalono, że jest to ziemia okrzemkowa, inaczej ziemia diatomowa, albo diatomit, który najwyraźniej został użyty do wysuszenia skóry i dobrego zachowania szczątków.

Dzięki temu nadano skórze mumii szarawy wygląd, a i mówi się, że jej narządy wewnętrzne są nienaruszone.

Wstępne ustalenie wieku pochodzenia znaleziska, określone metodą datowania C14 wskazało na daty między 245 – 410 n.e.

Tajemnicza Maria

W połowie 2018 roku przeprowadzono nowe badania i testy datowania DNA na tej jednej z kilku dziwnych mumii wykopanych w Nazca.

Brytyjski badacz i dokumentalista Steve Mera zdołał uzyskać dostęp do ciał Instytucie Inkari w Cusco w Peru, gdzie pobrał kilka próbek i wysłał je do badań DNA.

Jego zdaniem to, co ustalił, może „na zawsze zmienić treść książek historycznych”.

mumia-nazca.jpg

To ona zainteresowała badacza w szczególności, bo w przeciwieństwie do innych ciał była znacznie większa, miała wszystkie narządy, odciski palców i stóp (mimo że inne znalezione w jej pobliżu ciało, być może ciało czteroletniego dziecka, również miało trzy palce u rąk i nóg).

Jego zdaniem przykucnięta mumia, którą nazwał „Maria” to trójpalczasta kobieta o wydłużonej głowie, która może faktycznie być nieznanym wcześniej gatunkiem człowieka:

Większość śledztwa skierowaliśmy na „Marię”, ponieważ jest ona wyraźnie ciałem, a nie mumią wymienioną wiele razy, ponieważ ma narządy wewnętrzne.

Thierry Jamin, prezes Instytutu Inkari, uważał, że ​​Maria mogła być „hybrydą”, czymś między ludzką a obcą rasą Szaraków, ale Steve odrzucił to twierdzenie.

Nowy gatunek człowieka, a może coś więcej?

Według brytyjskiego badacza próbki pobrane od „Marii” w 98,5 procentach stanowią DNA naczelnych (podobne do ludzi) i 1,5% sekwencji nieznanych.

Istota ta ma także ogromną mutację w swoich genach, której nie można porównać z żadną znaną chorobą genetyczną.

Steve uważa, że dokonano manipulacji i zniekształceń mumii po to, by uzasadnić ich połączenia z kosmitami.

trójpalczasta-mumia.jpg

Obejmowałoby to łamanie i manipulowanie dłońmi i stopami oraz zakrywanie dowodów istnienia ciała rodzajem jakiegoś wybielacza.

Najprawdopodobniej dawno temu grabieżcy grasujący w regionie Nazca wykopali ciało mające 1400-1800 lat,  a gdy odkrycie wyszło na jaw, profesjonaliści zmienili je tak, by wyglądało na obcą istotę, nie zdając sobie sprawy z wyjątkowości jej DNA.

Badacz uważa, że jest to niesamowite odkrycie naukowe, które może zostać utracone dla świata ze względu na ukrywanie prawdziwych i niezafałszowanych początków życia na naszej planecie.

⇒ Czytaj także: PŁASKOWYŻ NAZCA, CZYLI NIESAMOWITE RYSUNKI W PERU

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze