REZONANS SCHUMANNA – PULS MATKI ZIEMI

rezonans-schumanna.jpg
REZONANA SCHUMANNA 7,83 Hz fot.depositphotos.com

Rezonans Schumanna jest elementem naszej egzystencji. Nasza planeta przechodzi przez ciągły proces przemian i transformacji. Okazuje się jednak, że sama kwestia wizualna, taka jak trzęsienia ziemi czy rycie kanionów przez rzeki, to tylko jeden z wielu elementów, o wiele bardziej złożonego procesu, jakim jest przemiana. Jednym z takowych, jest kwestia magnetycznego pulsu Ziemi, czyli Rezonans Schumanna, który ma na nas o wiele większy wpływ, niż mogłoby się to na początku wydawać.

Winfried Otto Schumann w latach 80. ubiegłego wieku odkrył, że pomiędzy jonosferą a powierzchnią Ziemi dochodzi stale do wyładowań atmosferycznych, układających się w fale o długości 38 tys. kilometrów i częstotliwości 7,83 Hz.

Rezonans Schumanna-hipotezy i przemyślenia

Odkrycie tego zjawiska postawiło nas w zupełnie nowych położeniu, co do wiedzy o naszej planecie.

Okazało się, że owe wyładowania mają bezpośredni wpływ na nasze funkcjonowanie a konkretniej, na nasz mózg.

Nasze umysły również rezonują na konkretnych częstotliwościach.

Okazuje się, że taka częstotliwość jak 7,83 Hz sprawia, że czujemy się dobrze, zrelaksowani i spokojni – bardzo często można spotkać się z określeniem „fale alfa” mózgu- jest to naturalna częstotliwość wykorzystywana przez biologów do naprawy uszkodzonego DNA.

Idąc dalej za tymi faktami, musimy sobie zdać sprawę, że rezonans ma nieustanny wpływ na nasze funkcjonowanie, ponieważ jak wiemy, wszyscy jesteśmy w działaniu pola magnetycznego Ziemi.

Jednak rezonans, nazywany również”pulsem Ziemi” od momentu jego odkrycia stale wzrasta, co rodzi bardzo interesujące i majestatyczne teorie.

Pierwszą ciekawą rzeczą jest to, że sposób przyspieszenia pulsu jest zgodny ze wzorem Złotego Ciągu Fibonacciego.

Z roku na rok Puls Ziemi rośnie proporcjonalnie do złotej proporcji i dzisiaj jest już ona powyżej 16Hz.

rezonans-schumanna-zmiany.jpg
REZONANS SCHUMANNA ZMIANY fot.depositphotos.com

Ma to ogromny wpływ na wszystkie żyjące istoty na planecie.

My, ludzie odczuwamy te zmiany w bardzo różny sposób.

Niektórzy czują dziwny niepokój, uczucie jakby zaraz miało się stać coś złego, inni zaś odczuwają coś zupełnie odwrotnego, niewyjaśnioną ekscytację i podniecenie.

Dzieje się tak, ponieważ nasz mózg zostaje zmuszony do pracy na wyższych obrotach i tak jak wspomniałem wcześniej, rezonans ma stały, kompatybilny wpływ na nasze umysły, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jako ludzie jesteśmy nieodłącznym elementem całej planety.

Wraz ze wzrostem częstotliwości Rezonansu Schumanna, nasze mózgi uaktywniają cechy takie jak inspiracja i kreatywność, a rezonans stale rośnie.

Dochodząc do takich częstotliwości jak 40-50 Hz mówimy tutaj już o umysłach oświeceniowych, jednak czy rzeczywiście rezonans urośnie tak wysoko, tego nie wiemy.

Puls Ziemi otwiera nam okno na zupełnie nowy sposób rozumienia naszej planety.

Oczywiście, nie powiemy nic nowego, że nasz dom to piękne, pełne życia miejsce jednak czy potrafimy spojrzeć na Ziemie jako na jeden organizm?

Połóżmy rękę na lewej piersi. Poczujemy nieustanne bicie naszego serca, świetne dowód na to, że żyjemy.

rezonans-schumanna-zmiany.jpg
fot.depositphotos.com

A co jeśli rezonans to dokładnie to samo? Wyobraźmy sobie uczucie, jak będąc dziećmi, matki przytulały nas do swojej piersi i w magiczny sposób odgłos ich serca uspokajał nas momentalnie.

Czyż Ziemia nie robi dokładnie tego samego?

W każdej miejscu i momencie odgłos bicia jej serca opiewa nas niczym małe dzieci, przytula i uspokaja, jak i pobudza do zmian. A w kwestii pobudzania, obserwując parę faktów, również można wysunąć ciekawe wnioski.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Rezonans Schumanna stale przyspiesza.

Dokładna przyczyna tego zjawiska nie jest znana, jednak na czele można postawić teorię, która wydaje się bardzo logiczna i sensowna w tak dziwnych i niezbadanych czasach jak nasze.

Wszystko we wszechświecie przechodzi przez proces ewolucji.

Rzeczywistość można porównać do rwącej rzeczki, która nieustannie jest w ruchu i zmienia swój wygląd, jak i wnętrze.

Widzimy jak na przestrzeni lat, zmienia się dosłownie wszystko, od brzegu wiejskiej rzeczki, po kształt całych kontynentów.

Proces ten, dla którego narzędziem jest czas, zachodzi w całym naszym układzie słonecznych, galaktyce i kosmosie. My, również się zmieniamy a w dzisiejszych czasach.

rezonans-schumana-świadomość.jpg
fot.graphicstock.com

Głównym elementów naszej przemiany jest świadomość, ponieważ coraz więcej osób, drastycznie zmienia sposób patrzenia na siebie jako istotę połączoną ze wszechświatem, jak i całe społeczeństwo.

Zastanówmy się, czy aby Ziemia nie pomaga nam w tym procesie?

Oczami wyobraźni spójrzmy na matkę, która powoli wybudza swoje dziecko – czy nie jest tak samo z nami?

Być może nasza planeta również przechodzi rozwój świadomości i właśnie przez ten proces, pobudza wszystkich swoich mieszkańców – całe swoje potomstwo.

Co ciekawe, zauważamy również zwiększoną aktywność magnetyczną Słońca, co ma wpływ na wszystkie planety w układzie słonecznym.

Być może nasza gwiazda zaczyna wybudzać tak jak Ziemia nas, tak ona swoje „pociechy”.

Tak więc, jak widzimy, Rezonans Schumanna to piękne, bardzo złożone, ale i tajemnicze zjawisko, które może nas przybliżyć do pojęcia tego, kim my sami jesteśmy na naszej planecie, i kim nasza planeta jest dla nas.

Zastanówmy się nad tym za każdym razem, kiedy usłyszymy bicie swojego, lub kogoś serca.

Książkę REZONANS SCHUMANNA (en) kliknij

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

 

 

Komentarze