PANELE FOTOWOLTAICZNE I ICH ZALETY

panele-fotowoltaiczne.jpg
foto.depositphotos.com

Panele fotowoltaiczne służą do pozyskiwania energii, gdyż zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Takie panele dają wiele korzyści, np. ekonomiczne, finansowe oraz ekologiczne. Dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem, gdyż otrzymujemy energię za darmo. Jakie są jeszcze zalety paneli fotowoltaicznych?

Po pierwsze – odnawialne źródło energii

Jeśli chodzi o węgiel, którym większość osób ogrzewa domy, to trzeba go wydobywać, potem transportować do miejsca docelowego, a następnie palić nim w piecu. Natomiast Słońce dostarcza nam bardzo dużą ilość energii. Gaz, ropa naftowa czy węgiel emitują duże ilości CO2, co szkodzi środowisku i powoduje globalne ocieplenie klimatu.

Z kolei panele fotowoltaiczne dostarczają czystej energii i nie dochodzi tutaj do szkodliwych emisji CO2. Przykładem może być tutaj Vidaxl Panel Słoneczny 100W Monokrystaliczny, który jest lekki, łatwy w transporcie oraz montażu. Poza tym takie panele nie wytwarzają także odpadów, gdyż do ich prawidłowego funkcjonowania nie jest potrzebne doprowadzenie wody.

Po drugie – bardzo wysoka żywotność

Istotne znaczenie przy panelach fotowoltaicznych ma to, że charakteryzują się one trwałością, ale też mogą pracować przez dziesiątki lat. Poza tym producenci udzielają 12 lat gwarancji na panele, ale też 25 lat gwarancji na określone uzyski. Jednak to nie oznacza, że gdy kończy się gwarancja, to panele te przestają działać, gdyż są jeszcze potem sprawne przez długie lata.

Wszystko zależy od jakości kupionych paneli fotowoltaicznych. Ważne jest, aby były wytrzymałe mechanicznie, aby burza z gradem ich nie uszkodziła. Jeśli są dobrej jakości, to taka burza nie spowoduje ich uszkodzenia. Poza tym górna warstwa paneli jest pokryta szkłem hartowanym, które jest pięć razy bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło.

Po trzecie – jest się niezależnym od dostawców energii

Ceny prądu stale się zmieniają, gdyż przeważnie idą w górę. Dlatego decydując się na panele fotowoltaiczne, stajemy się niezależni od dostawców energii.

Prąd, który one wytwarzają, może być wykorzystany natychmiast, a ta niewykorzystana reszta energii zostaje z powrotem zwrócona do sieci.

Po czwarte – inwestycja w panele zawsze się zwraca i mamy stałe zyski

Panele fotowoltaiczne to doskonałe źródło oszczędności, a koszt ich instalacji może się zwrócić nawet w kilka lat. Po tym czasie będzie można cieszyć się tylko darmową energią oraz pieniędzmi, które się zaoszczędziło. Te panele to bardzo dobra inwestycja w swoją przyszłość i w swój dom.

Poza tym okazuje się, że przy sprzedaży domu z takimi panelami można uwzględnić wartość całej instalacji fotowoltaicznej. Takie panele, jak np. Risen Energy Poly Panel Fotowoltaiczny 335W Polikrystaliczny (RSM726335P), są coraz częściej pożądane na nieruchomościach, które kupują klienci. Róże badania pokazują, że osoby, które kupują nieruchomość, są w stanie zapłacić więcej za dom, który ma już panele fotowoltaiczne.

panele-fotowoltaiczne.jpg
foto.depositphotos.com

Po piąte – trwałość oraz prosta konserwacja

Niektórym osobom wydaje się, że konserwacja paneli fotowoltaicznych jest bardzo skomplikowana. Jednak wcale nie jest to takie trudne. Panele te praktycznie nie mają ruchomych części, które szybciej ulegałyby zniszczeniu niż części nieruchome. Tak więc okazuje się, że nie trzeba oliwić żadnych części ani wymieniać tych zużywających się.

Takie panele są nie tylko proste w instalacji, ale również w deinstalacji, gdyż mają prostą budowę modułową. Poza tym można zamówić konserwację u instalatora takich paneli. Zazwyczaj ich czyszczenie trzeba przeprowadzać dwa lub trzy razy w roku.

Po szóste – możliwość magazynowania energii

To nie prawda, że panele fotowoltaiczne działają tak długo, jak długo świeci słońce, gdyż istnieje możliwość magazynowania energii w sieci energetycznej i jest to tzw. net metering. Takie zjawisko pojawia się wtedy, gdy produkuje się więcej energii, niż się jej zużywa.

W takim przypadku nadmiar energii trafia do sieci, a potem 80% tej oddanej energii jest automatycznie pobierane z powrotem w chwili, gdy panele będą gorzej pracowały, czyli w nocy albo w zimowe dni.

Po siódme – łatwa instalacja

Panele fotowoltaiczne są łatwe w montażu i można je szybko zamontować, np. MI System Panel Fotowoltaiczny 330 Wp Monokrystaliczny 120 Ogniw Full Black Half Cut. Ich instalacja będzie obejmowała: zamontowanie: systemu mocującego, paneli fotowoltaicznych, inwerterów, okablowania, a także podłączenie do sieci.

W czasie instalacji trzeba również wykonać w dachu niewielką ilość otworów wiertniczych. Natomiast po zamontowaniu paneli będzie można od razu korzystać z energii, która będzie przez nie generowana.

Po ósme – dofinansowanie i ulga podatkowa

Obecnie można dostać wsparcie finansowe na zakup oraz montaż fotowoltaiki, które ma formę dotacji albo niskooprocentowanej pożyczki. Ponadto można odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Panele fotowoltaiczne charakteryzuje to, że stanowią odnawialne źródło energii, a do tego są ekonomiczne i ekologiczne. Poza tym są doskonałą inwestycją w nieruchomość, ale też pozwalają na oszczędności.

Czytaj także: BIOKOMINKI – DOBRY WYBÓR, ALTERNATYWĄ DLA TRADYCYJNYCH KOMINKÓW

♦ Zareklamuj wydarzenie, swoją działalność, produkty itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu ⇒ kontakt@odkrywamyzakryte.com

Chcesz poznać więcej tajemnic świata? KLIK

Komentarze