OKULARY AJURWEDYJSKIE I SAMOLECZENIE WZROKU

OKULARY-AJURWEDYJSKIE.jpg
OKULARY AJURWEDYJSKIE fot.depositphotos.com

Czy można bez interwencji lekarza poprawić sobie wzrok w ciągu dwóch tygodni? Okazuje się, że jest to możliwe dzięki takiemu wynalazkowi, jak okulary ajurwedyjskie. Wynaleziono je tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie, kiedy nawet nie myślano o czymś takim jak istnienie szkieł korekcyjnych. Niech was nie zmyli ich wygląd – one nie mają nic wspólnego z okularami przeciwsłonecznymi. One naturalnie poprawiają ostrość widzenia …

Okulary ajurwedyjskie Hinduska rewelacja

Okulary ajurwedyjskie, czyli okulary bezsoczewkowe przywędrowały do Polski prosto z Indii.

Opracowano je na podstawie zalecenia ajurwedy, czyli staroindyjską naukę, która zawiera elementy wiedzy z botaniki, biologii, zielarstwa, chirurgii itp.

Znano je od stuleci i od tegoż czasu stanowiły metodę poprawy wzroku dla ich właścicieli. Hindusi wykonywali je z drewna, zaś Aztekowie z wyprawionych skór zwierzęcych.

Dziś plastikowe okulary z dziurkami są coraz chętniej stosowane w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich.

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak okulary przeciwsłoneczne, jednak jest to tylko pozorny wygląd.

W oprawce zamiast soczewki znajduje się czarna, plastikowa przesłona z kilkudziesięcioma malutkimi otworami.

OKULARY-AJURWEDYJSKIE.jpg
OKULARY AJURWEDYJSKIE foto.depositphoto.com

Kiedy patrzymy przez nie, obraz dociera do oka przez małe otwory, ale jest zadziwiająco ostry. Nawet osoby z wadą wzroku widzą w nich bardzo dobrze.

Widzenie peryferyjne

Większość wad wzroku ma bezpośredni związek z utratą zdolności oka do akomodacji, czyli przystosowania się do właściwego załamania światła – tak, aby ogniskowało się ono na siatkówce oka.

W normalnych warunkach światło wpada do oka pod różnymi kątami przez całą źrenicę, po czym załamuje się i ogniskuje na siatkówce, tworząc ostry obraz.

W przypadku dalekowzroczności promienie ogniskują się za siatkówką, zaś przy bliskowzroczności obraz tworzy się przed siatkówką, dlatego też zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku źle widzimy.

Tajemnicą działania okularów ajurwedyjskich jest naturalna stymulacja funkcji okaz poprzez wyłączenie tzw. widzenia peryferyjnego. Kiedy zmusimy źrenice do patrzenia tylko środkiem przez małe otwory, promienie światła docierają do oka pod kątem prostym i nie załamują się, a obraz tworzący się na siatkówce zyskuje na ostrości.

Okulary bezsoczewkowe są swego rodzaju treningiem percepcji wzrokowej. W ten oto sposób stymulujemy oko do ćwiczeń, uczymy się widzieć ostro oraz wzmacniamy i uelastyczniamy mięśnie oka.

To, co dla medycyny niemożliwe …

Współczesna medycyna wciąż rzadko, kiedy radzi sobie ze skuteczną poprawą jakości widzenia, zwłaszcza przy niektórych schorzeniach oczu.

Producenci okularów bezsoczewkowych głoszą, że służą one do skutecznej poprawy wzroku m.in:

  • starczowzroczności
  • krótkowzroczności
  • dalekowzroczności
  • wczesnym etapie zaćmy

    OKULARY-AJURWEDYJSKIE-zaćma.jpg
    ZAĆMA fot.depositphotos.com
  • astygmatyzmie
  • zmęczeniu wzroku
  • pomagają przy rehabilitacji wzroku po operacji oczu

Wedle zaleceń z okularów ajurwedyjskich należy korzystać codziennie przez kilka tygodni, podczas wykonywania normalnych czynności, takich jak np. czytanie, oglądanie telewizji, praca przy komputerze lub w czasie spacerów, lecz nie dłużej niż przez 2–3 godziny dziennie. Bezpośrednio po zdjęciu okularów widziany obraz staje się bardziej ostry i wyraźny.

Zwolennicy stosowania okularów ajurwedyjskich twierdzą, że ich systematyczne stosowanie może znacząco i trwale poprawić wzrok.

Jedni twierdzą, że wyleczyli się całkowicie z małych wad, inni, że wzrok zwyczajnie przestał im się pogarszać.

W jednej z opinii na temat skuteczności okularów ajurwedyjskich pochodzącej od węgierskiej lekarki Kataríny Benczeová czytamy:

„Jestem 55-letnią lekarką. Z dziurkowanymi okularami […], które poprawiają ostrość wzroku, spotkałam się po raz pierwszy przed dwoma laty. Wówczas nosiłam już okulary do czytania z soczewkami o sile +1,5 dioptrii. Także coraz gorzej widziałam, patrząc do dali. Poprawiające wzrok, okulary ajurwedyjskie stosowałam zgodnie z opisem zamieszczonym na ulotce reklamowej. Nosiłam je i wyjątkowo dobrze czułam, że nie muszę mrużyć oczu, aby nieustająco wyostrzać wzrok, czy to podczas czytania, czy patrząc w dal. Również bieg własnych myśli wydał mi się łatwiejszy, bo zniknęły bóle głowy. Nawet wygładziły mi się zmarszczki wokół oczu. […] Jesienią udawało mi się czytać bez okularów nawet teksty napisane małymi literkami. Mój wzrok przestał osłabiać się. Było to fantastyczne uczucie móc widzieć jak przed dziesięcioma laty. Dziękuję losowi, że poznałam właśnie taki przyrząd optyczny”.

Rezultaty stosowania okularów ajurwedyjskich zależą oczywiście od rodzaju wady oraz determinacji samego pacjenta.

 

fot.depositphotos.com

 

Efekty mogą być rozłożone w czasie, więc niekiedy trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czy naprawdę leczą wzrok? Sami pacjenci twierdzą, że w jakimś stopniu na pewno zauważają poprawę.

Ośrodki Naturalnych Terapii Wzroku na całym świecie polecają je wszystkim osobom, a w szczególności tym, którzy noszą okulary medyczne oraz szkła kontaktowe w celu ożywienia naturalnych funkcji oka.

Okulary bezsoczewkowe pozwalają zregenerować oczy po ciężkim dniu oraz zlikwidować odczuwany w nich ból, pieczenie, swędzenie, czyli tzw. zespół suchego oka.

Tak, więc niezaprzeczalnym faktem pozostaje kwestia, iż ten rodzaj okularów stanowi doskonały trening dla zmęczonych oczu i poprawy ich kondycji.

 

OKULARY AJURWEDYJSKIE kupisz tutaj

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze