KOŚCIÓŁ SZATANA I CZARNY PAPIEŻ

kościół=szatana.jpg
fot.depositphotos.com

Kościół Szatana został założony w San Francisco, w Noc Walpurii z 30.04 na 1.05 1966 roku przez Antona Szandora LaVey’a. Zrzesza w swej wspólnocie filozofujących ateistów z całego świata, którzy odrzucają wiarę we wszelakie bóstwa, lecz ufają jedynie sobie, swojemu zachowaniu i swoim myślom.

Kim był jego założyciel?

Jakie są satanistyczne przykazania i na czym opiera się działalność tegoż miejsca?

Oto kilka ciekawych faktów.

Anton Szandor LaVey – kultowa postać

Założycielem amerykańskiego Kościoła Szatana (Church of Satan) był Anton Szandor Lavey (1930-1997), a właściwie Howard Stanton, w którego biografii pojawia się wiele kontrowersyjnych i nie do końca jasnych faktów.

Matka Antona była Cyganką i to ona zaszczepiła w małym chłopcu pasję do historii i legend o wampirach i wiedźmach. Przez dłuższy okres swojego młodzieńczego życia Anton był pracownikiem cyrku. Grał na pianinie, był członkiem orkiestry cyrkowej, tresował lwy i tygrysy oraz organizował pokazy z udziałem striptizerek ubranych w makabryczne kostiumy.

W wieku osiemnastu lat postanowił porzucić cyrkową pracę i zostać asystentem magika, który nauczył go hipnozy.

Przez całe swoje życie zagłębiał praktyki okultystyczne. Kiedy ożenił się w 1951 roku i zamieszkał w domu w San Francisco, organizował w nim wykłady o okultyzmie. Grupa słuchaczy zwana „Magic Circle” gromadziła się w każdy piątek w jego domu zwanym „Black House”, płacąc za udział w tym spotkaniu symboliczną kwotę 2,5 dolara.

Okultystyczne wykłady Antona cieszyły się tak dużą popularnością, że postanowił on zwyczajnie zrobić na nich większy interes.

Oficjalnie mówi się, że w Noc Walpurii z 30.04 na 1.05 1966 roku powołał do istnienia Kościół Szatana, a sam ogolił głowę i nazwał się Czarnym Papieżem – głową i zwierzchnikiem tego miejsca.

Przykazania i Biblia Szatana

Przełomowym momentem dla zgromadzonych w Kościele Szatana było wydanie przez LaVey’a w 1968 roku Biblii Szatana, w której znajdują się wskazówki na temat tego, jak ma postępować satanista oraz tzw. antydekalog, czyli 9 prawd o istocie szatana.

 

kościól-biblia-szatana.jpg
Biblia Szatana Więzy otchłani, Rysunek z zabytkowej książki z 1836 roku fot.123rf.com

 

Satanistyczne twierdzenia brzmią następująco:

 • Szatan reprezentuje zaspokojenie zamiast abstynencji.
 • Szatan reprezentuje witalna egzystencje zamiast duchowych złudzeń.
 • Szatan reprezentuje nieskazitelną mądrość zamiast hipokratycznego samookłamywania.
 • Szatan reprezentuje szacunek dla tych, którzy na niego zasłużyli zamiast miłości dla niewdzięczników.
 • Szatan reprezentuje zemstę zamiast nadstawiania drugiego policzka.
 • Szatan reprezentuje odpowiedzialność za odpowiedzialnych zamiast troski ofiarowanej psychicznym krwiopijcom.
 • Szatan reprezentuje człowieka jako po prostu jeszcze jedno zwierzę, czasem lepsze, częściej jednak gorsze od tych, które chodzą na czworaka, ponieważ przez swą duchową boskość i rozwój intelektualny stał się najgorszym ze wszystkich zwierząt.
 • Szatan reprezentuje wszystkie tzw. grzechy, które prowadzą do psychicznego, fizycznego i moralnego zaspokojenia.
 • Szatan zawsze był najlepszym przyjacielem kościoła, albowiem utrzymywał ten interes przez wszystkie te lata.

 

Kościół Szatana głosi, że każdy człowiek ma wolną wolę, a żadne przeznaczenie nie istnieje. To ludzie są odpowiedzialni za samych siebie i za społeczeństwo. Szatan nie jest żadnym obiektem uwielbienia ani bóstwem, lecz pozostaje tylko inspiracją dla lepszego, wolnego życia.

 

pentagram-kościól-biblia-szatana.jpg
Pentagram fot.123rf.com

 

Sataniści mają być dobrzy i uprzejmi, lecz przemoc muszą zwalczać przemocą, a mszczenie się na innych jest najlepszą karą za wyrządzone nam krzywdy. Priorytet stanowi zaspokajanie swoich żądzy, nawet wtedy, gdy miałyby zaburzyć zachowanie monogamii.

Poglądy LaVey’a

Tworząc Kościół Szatana LaVey (Czarny Papież), jawnie głosił swoje poglądy, które miały być swego rodzaju kierunkiem rozwoju dla każdego satanisty:

 • Wybierz odpowiednią, najlepszą dla Ciebie formę Boga.
 • Niebo i piekło to wymysł, one nie istnieją.
 • Szatan to nie chrześcijański diabeł. Jest reprezentacją cielesnych, doczesnych aspektów życia.
 • Nie wolno praktykować rytualnego zabijania ludzi i zwierząt.
 • Należy otaczać szacunkiem ludzkie życie, ponieważ jest święte.
 • Największym świętem satanisty są dla niego własne urodziny. Są one ważniejsze nawet od Nocy Walpurgi (30 kwietnia) i Święta Zmarłych (31 października).
 • Symbolami satanisty są odwrócony pentagramu w kole, głowa kozła, symbol Baphometa lub znak nieskończoności z rzymskim krzyżem na górze.
 • Modlitwa jest bezużyteczną formą odciągania ludzi od działania.
 • Nadmiar jest miarą wszystkiego. Ponad wszystko należy korzystać z życia i łamać chrześcijańskiej zasady siedem grzechów głównych.
 • Przemoc rodzi przemoc – zawsze broń się przed atakiem i odpowiadaj agresją na agresję.
 • Czyń drugiemu to, co on czyni Tobie.
 • Samobójstwo jest niedozwolone.
 • Rozwiązłość seksualna i nieskrępowane zaspokajanie swoich potrzeb to norma.
 • Satanista nie potrzebuje szczegółowych zasad zachowania się.

Rytuały, czarne msze i karminowa karta

Czarny Papież w Biblii Szatana uznaje potrzebę praktykowania rytuałów seksualnych, pomagających w rozwoju fizycznym, rytuału uczucia, który pomaga w sprawach sercowych
i destrukcji, czyli uwolnienia od negatywnych energii.

W swojej biblii opisuje także rytuał tzw. czarnej mszy, podczas którego używa się sztyletów, mieczy, fallusów itd. Wspomina także o ołtarzu, który stanowi ciało rozebranej kobiety. Jego uczestnicy są ubrani w czarne habity z kapturami. W rzeczywistości rzadko kiedy sataniści praktykują czarne msze, a jeżeli już to robią, to ich forma podlega znacznemu uproszczeniu.

Za przynależność do Kościoła Szatana pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 200 dolarów. W każdej chwili można pisemnie anulować tę przynależność.

 

czarna-msza-kościól-biblia-szatana.jpg
Czarna msza fot.123rf.com

 

Opłacenie wpisowego gwarantuje uzyskanie członkowskiej, karminowej, wytłaczanej karty. Członkami tej wspólnoty mogą zostać osoby dorosłe oraz dzieci, których rodzice wyrażą na to zgodę
i one same są w takim wieku, w których wykazują dobrowolne stanie się członkiem satanistycznej jedności.

O swojej przynależności do Kościoła Szatana jawnie przyznawały się lub przyznają znane osoby ze świata show-biznesu, np. genialny pianista Liberace, Marilyn Manson, Lady Gaga, wokalista King Diamond, Chris „Coop” Cooper, Matt Skiba, Jayne Mansfield oraz Henry Zebrowski znany m.in. z filmu „Wilk z Wall Street”.

Statystyki podają, że obecnie na całym świecie istnieje nawet 8000 grup satanistycznych, z czego Kościół Szatana gromadzi około 10 tysięcy członków.

Od śmierci LaVey’a pełnoprawnie obowiązki w Kościele przyjęła na siebie jego kochanka Blanche Barton oraz córka – Karla.

 

BIBLIA SZATANA kupisz tutaj kliknij

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

 

Komentarze