MANIPULACJE I KŁAMSTWA XXI WIEKU

Prawo autorskie: sergemaksimov / 123RF Zdjęcie Seryjne
‘‘Musi im być ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.’’
G. Massey.

 

Nasze pochodzenie to, skąd wzięliśmy się na tej planecie to tajemnica, którą chce wyjaśnić wiele, osób, instytucji i organizacji państwowych czy też prywatnych. Zastanawiamy się nad naszym życiem, nad tym, jaki jest nasz życiowy cel, i co tutaj właściwie robimy, czy też robić będziemy. Mijają kolejne lata, dni i noce, które nie powrócą, a my zaczynamy coraz lepiej rozumieć i dostrzegać, że byliśmy okłamywani.

Wiedza, jaką nas obarczono, w dużej części opierała się na kłamstwie i wytworze ludzkich umysłów.

Obecnie możemy śmiało wysunąć hipotezę, że nie ma na świecie takiej instytucji, która by nie dopuściła się kłamstwa, i nie chodzi tutaj o drobne półprawdy, lecz o monstrualne wypaczenia i zakłamanie.

Kościół nie jest instytucją nietykalną, dziewiczą i cudowną, podobnie rządy Państw, organizacje takiej jak ONZ czy UE, to wszystko opiera się na religii, błędnej religii.

Ci ludzie wiedzą, że kto włada sumieniem człowieka, ten może kontrolować społeczeństwo. Ci ludzie znają doskonale sens słowa manipulacja. Wiedzą, co to jest manipulacja i jak wprowadzić ją w życie.

 

 

Instytucje religijne współczesnego świata trwają za sprawą tych samych osób, które dają nam rządy, a później w nich zasiadają, dają nam edukację, często wypaczoną, a nawet chorą.

Ci sami ludzie mają w rękach światowe kartele bankowe, instytucje ekonomiczne i finansowe, można napisać, że trzymają swoją łapę na każdym banknocie, który zostaje wpuszczony do obiegu.

Zatem dlaczego tak jest, dlaczego świat leży u stóp garstki wybranych elit?

Dzieje się tak, dlatego że ich nie obchodzi nasz los, oni nie interesują się mną czy Tobą, nie obchodzi ich nasza rodzina i nasza przyszłość. Jedyne, na co zwracają uwagę to na kontrolę i poszerzanie horyzontów panowania oraz współczesnego zniewolenia.

Najlepszy sposobem osiągnięcia tego celu, jest sprawowanie kontroli nad edukacją, religią i całym systemem bankowym.

Jeżeli ma się władzę w tych obszarach, wówczas można rewidować obieg informacji, wytwarzać nowe pojęcia, kreować rzeczywistość a przede wszystkim manipulować prawdą i kłamstwem.

Obecnie jesteśmy odcięci od prawdy na wielu płaszczyznach życia.

Sugeruje nam się, w co mamy wierzyć, jak myśleć i dokąd podążać.

Dlatego też tak ważne jest poszukiwanie odpowiedzi na własną rękę, nie czekajmy na to, co oni nam podadzą na swojej tacy manipulacji.

Poszukujmy światła, które zawsze rozjaśnia mrok.

Pamiętajmy jednak, że dopóki nie będziemy przygotowani do spojrzenia na całą prawdę, dokądkolwiek miałaby nas ona nie zaprowadzić, dotąd kłamstwa nadal będą mieć nad nami kontrolę.

Istnieje pewna stała zależność, im więcej zbieramy informacji z różnych źródeł, tym szybciej zaczynamy dostrzegać prawdziwość informacji i to, w jaki sposób okłamywano nas przez lata a czasem i przez całe dotychczasowe życie.

Tylko prawda może sprawić, że będziemy wolni, jak już kiedyś napisano, prawda ma moc wyzwolenia z mroku i ciągłej degradacji.

manipulacja

Teraz zastanówmy się nad tym, czy aby nie jesteśmy mistrzami świata.

Dlaczego?

Przez lata wmawiano nam różnego rodzaju obietnice, czy też nadęte stwierdzenia o lepszej i bezpieczniejszej przyszłości.

Proces ten trwa w zasadzie od dziesięcioleci, a nawet od wieków.

Zatem współczesne społeczeństwa są do granic możliwości nafaszerowane pozorowanymi stwierdzeniami i pustymi obietnicami a mimo to nigdy nie ma ich za wiele, nigdy nie ma końca wysuwania nowych obietnic i nowych utopijnych wizji przyszłości.

Zatem czy są one rzeczywiście tak doskonale skonstruowane, że nie można dostrzec tutaj wyraźnego fortelu i chęci przejęcia kontroli nad naszym życiem?

Nasz los jest w naszych rękach, nasze życie to tylko i wyłącznie nasz dar, i nasz skarb.

Nie oddawajmy go w ręce innych, a przynajmniej nie oddawajmy go w ręce obcych państw, organizacji czy upadłych idei, które nic dobrego nie oferują.

Zawsze poszukujmy prawdy, nowej wiedzy, starajmy się dostrzegać pewne powiązania, jakie zachodzą wszędzie dookoła nas, a wówczas będzie nam znacznie łatwiej kontrolować nasz los.

Nie będziemy zdani na łaskę kłamliwej manipulacji.

Nasze życie jest zbyt cenne, byśmy powierzyli je komuś, kto nie ceni naszej egzystencji.

A kłamstwa świadczą o tym, że intencje tych u góry są negatywne i destrukcyjne.

 

Komentarze