CZĘSTOTLIWOŚCI SOLFEŻOWE – BOSKIE WIBRACJE KTÓRE LECZĄ

dźwięki-solfeżowe.jpg
fot.depositphoto.com

Częstotliwości solfeżowe. O tym, że istnieją częstotliwości sprzyjające naszemu organizmowi, pisaliśmy już na łamach naszego portalu w artykule 432 Hz – zakazany strój w muzyce. Teraz przyszedł czas na kolejne dźwięki, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm.

Historię odkrycia dźwięków solfeżowych zawdzięczamy dr. Josephowi Puleo a ich opisanie dr. Horowitzowi i jego książce „Healing Codes for the Biological Apocalypse”.

Według doniesień antyczna skala solfeggio zawierała 6 tonów – elektromagnetycznych częstotliwości dźwiękowych.

W starożytności dźwięki te uznawano za święte, doskonałe wibracje, które prowadzą do jedności z Bogiem.

Owe częstotliwości oznaczono pierwszymi sylabami zaczerpniętymi z hymnu do Jana Chrzciciela napisanego przez Paolo Diacono: Ut queant laxis, Resonare fibris, Mira gestorum, Famuli tuorum, Solve polluti, Labii reatum.

Odpowiednie wartości przypisywane nazwom skrywają w sobie sekrety pitagorejskiej matematyki: UT – 396 Hz, RE – 417 Hz, MI – 528 Hz, FA – 639 Hz, SOL – 741 Hz, LA – 852 Hz.

Horowitz, posiadając 6 częstotliwości i wiedząc, że dla ich znalezienia posłużono się zasadami owej matematyki, gdzie wszystkie liczby daje się sprowadzić do pierwszych dziewięciu cyfr, mógł łatwo stworzyć trzy kolejne tony (174 Hz, 285 Hz i 963 Hz), dzięki czemu obecnie skala składa się z 9 tonów, czyli zestawu dźwięków, które wibrują dokładnie na częstotliwościach niezbędnych do transformacji.

Ciekawe zależności

Wartości częstotliwości solfeggio układają się w szereg zależności pomiędzy sobą.

Przykładowo, każda pierwsza, druga i trzecia cyfra każdej kolejnej częstotliwości wzrasta systematycznie o jeden, gdy przejdziemy do kolejnej częstotliwości, idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli (zaczynając od 174) otrzymujemy:

 • setki – 1,2,3,4,5,6,7,8,9
 • dziesiątki – 7,8,9,1,2,3,4,5,6
 • jednostki – 4,5,6,7,8,9,1,2,3

 

Patrząc na skalę częstotliwości solfeggio, możemy również zauważyć, że dodając do podstawowych sześciu częstotliwości, trzy kolejne, Horowitz otrzymał okrąg podzielony na dziewięć części, które opisał na trzech trójkątach. Każdy trójkąt łączy ze sobą liczby, które składają się z tych samych cyfr, np. 174 – 417 – 741 lub 285 – 528 – 852.

Co ciekawe, kiedy zredukujemy wszystkie dziewięć częstotliwości numerologicznie, otrzymamy powtarzający się ciąg 3 – 6 – 9, czyli liczby, które stanowią „trzon” skali solfeggio.

Wygląda to następująco:

 • 174=1+7+4=12=1+2=3
 • 285=2+8+5=15=1+5=6
 • 396=3+9+6=18=1+8=9
 • 417=4+1+7=12=1+2=3
 • 528=5+2+8=15=1+5=6
 • 639=6+3+9=18=1+8=9
 • 741=7+4+1=12=1+2=3
 • 852=8+5+2=15=1+5=6
 • 963=9+6+3=18=1+8=9

Swoją drogą – Nikola Tesla, powiedział kiedyś: „Gdybyś tylko wiedział, jaka jest wspaniałość w liczbach 3,6 i 9, posiadałbyś klucz do wszechświata”.

Klucze do sfer ograniczeń i uzdrawiające moce

Wszystkie częstotliwości solfeżowe uważane są za uzdrawiające, mogą poprawić funkcjonowanie organizmu.

Dlatego też dźwięki te znalazły się w słynnych chorałach gregoriańskich, czy też stanowiły podstawę do tworzenia muzyki przez Mozarta i Beethovena.

Są one kluczem do sfer ograniczeń, dzięki czemu „otwierają drzwi” do naszego wnętrza, działając uzdrawiająco i uwalniająco na energię naszych emocji.

Przyjrzyjmy się, zatem jak niektóre częstotliwości mogą pomóc naszemu organizmowi.

174 Hz – uwalnia od podświadomych lęków i traum. Pomaga także uśmierzyć ból i wspiera pracę narządów wewnętrznych.

285 Hz – przyspiesza rozwój świadomości oraz odbudowuje tkanki.

396 Hz UT – uwalnia od poczucia winy i strachu.

Manifestuje zdrowie, materialne sukcesy, pewność siebie, wpływa na harmonijną pracę. Częstotliwość ta wpływa także na zamianę negatywnych emocji w pozytywne i pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój.

417 Hz RE – odwraca bieg wydarzeń, ułatwia przemiany.

Pobudza kreatywne myślenie, pasje, pogłębia odczuwanie radości i przyjemności.

Niekiedy może okazać się pomocna w uwolnieniu od agresji oraz zaakceptowaniu samego siebie i innych. Co ciekawe, częstotliwość 417 Hz może pomóc pozbyć się nieśmiałości i ułatwić kontakty interpersonalne z płcią przeciwną.

528 Hz MI – transformacja i cuda (naprawa DNA).

Częstotliwości tej przypisuje się olbrzymi wpływ na pracę naszego mózgu i na motywowanie DNA do transformacji.

528 HZ umożliwia powstanie stosownych zmian w obrębie komórek, pozwala osiągnąć stabilność w sferze emocji i poprawić energię oraz siły witalne.

Szczególnie dobrze wpływa na osoby niezdecydowane, niepewne siebie, które mają problem z wyborem właściwej drogi życiowej, są zagubione i odczuwają strach przed zmianami w życiu.

639 Hz FA – połączenie, relacje międzyludzkie.

Częstotliwość ta może okazać się pomocna przede wszystkim w zmaganiu się ze zranieniem, emocjonalnym ciężarem po rozstaniu, wybaczeniu i uwolnieniu od urazów, traum, przykrości.

Jest także pomocna w problemach z wyrażaniem i nazywaniem uczuć, z uzależnieniem emocjonalnym, oziębłością emocjonalną, redukcji zaborczości, zazdrości, depresji, pesymizmu i różnych negatywnych emocji.

741 Hz SOL – budzenie intuicji, dlatego też jest odpowiednia dla osób, mających problemy z asertywnością, pewnością siebie, krytyką i podatnością na manipulację.

Pozwala poradzić sobie z ekspresją i swobodnym wyrażeniem siebie i swojej opinii, kreatywnością oraz brakiem swojego zdania.

852 Hz LA – powrót do duchowości.

Częstotliwość ta działa na sferę wiary pomaga przywrócić prawdę i duchowe przekonania.

W szczególności dedykowana jest osobom, które mają materialistyczne podejście do życia, wszystko i wszystkich traktują przedmiotowo i dążą wyłącznie do zaspokajanie potrzeb materialnych.

963 Hz – przebudzenie, powrót do naturalnego stanu.

Częstotliwość ta ma aktywować do pracy szyszynkę, która jest odpowiedzialna za produkcję melatoniny (hormonu snu).

Dlatego też słuchanie takich dźwięków zaleca się osobom chronicznie zmęczonym, żyjącym w nieustannym stresie oraz mającym problemy z bezsennością i zachwianiem rytmu dobowego.

Na podstawie częstotliwości solfeggio stworzono wiele utworów muzyki relaksacyjnej.

Słuchanie tego rodzaju płyt ma pomóc w osiągnięciu stanu głębokiego relaksu.

Ponadto udowodniono, że muzyka o częstotliwościach solfeżowych słuchana w formie medytacji, znacząco poprawia funkcjonowanie naszej pamięci i koncentracji, wpływa na wzrost poziomu inteligencji i nastawienie na twórcze rozwiązywanie problemów.

dźwięki-solfeżowe-pamięć-i-koncentracja.jpg
foto.depositphotos.com

Ponadto częstotliwości solfeżowe pomagają pozbyć się wewnętrznego niepokoju i chaosu, poprawiają ogólny stan zdrowia, pomagają wyciszyć się i zrelaksować, szybko zregenerować siły a także oczyszczają umysł i ciało z toksycznych myśli i emocji.

Zatem – słuchajcie na zdrowie a my życzymy przyjemnego słuchania i samych pozytywnych wibracji!

 

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Komentarze